Datums 26. maijs, 2022 – 25. septembris, 2022
Laiks10.00–18.00
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12
Tējas servīze uz galda

Košajā pavasara ziedēšanas laikā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina pievērst uzmanību zilajai neaizmirstulītei. Izstādē “Neaizmirstules” apskatāmi lietišķās mākslas priekšmeti, interjera dekori, trauki, grāmatas, pastkartes un izšuvumi no vienpadsmit Latvijas muzeju un vairāku privātkolekcionāru krājumiem.

Necilais, bet tik daudzu tautu leģendām apvītais neaizmirstules ziediņš simbolizē uzticību un piemiņu. Tas cieši saistīts ar Eiropas kultūru kopš viduslaikiem un nezaudē savu aktualitāti arī mūsdienās.

Senākie apskatāmie priekšmeti ir 18. gadsimta otrās puses smaržu trauki, kur neaizmirstules ziedi ievīti greznās ziedu kompozīcijās. Jūgendstila periodā šie ziedi ieguva īpašu popularitāti, un kā romantiskas mīlas simboli rotā gan pastkartes, gan kabatas formāta dzejas grāmatiņas, gan izkaltēti pievienoti vēstulēs. Neaizmirstules uzplaukst arī porcelānā, stiklā un izšuvumos, un kā rotājuma elementi plaši izmantoti arī 20. gadsimta otrajā pusē.    

Izstādē eksponēti priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma, kā arī no Jaunmoku pils muzeja, Latvijas Kara muzeja, Latvijas Medicīnas muzeja, Liepājas muzeja,  Ogres muzeja, Rīgas Porcelāna muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Rundāles pils muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja,  Tukuma muzeja un vairākām privātkolekcijām.

Izstāde uzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 25. septembrim.

Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.