Dod idejai savu balsi

Līdz 31. oktobrim rīdzinieki aicināti balsot par kādu no 30 Rīgas iedzīvotāju un apkaimju biedrību līdzdalības budžeta konkursam iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm. Balsojums šogad notiks līdz 31. oktobra plkst. 21.00. Pēc trešās balsojuma nedēļas pirmajā trijniekā nonākušas iedzīvotāju idejas Bolderājā, Iļģuciemā un Grīziņkalnā. Kopā iedzīvotāji nobalsojuši gandrīz 22 000 reižu.

Trešās balsošanas nedēļas laikā vairāk nekā 2000 balsu saņēmusi ideja par jaunas pumptrases izveidi Bolderājā. Tas šogad ir pirmais projekts, kas pārvarējis 2000 balsu atzīmi. Otrajā vietā ar nedaudz vairāk kā 1800 balsīm šobrīd ir iecere Iļģuciemā aiz kultūras centra veidot jaunu sporta laukumu. Savukārt trešajā vietā ar 1620 balsīm šobrīd ir jauna laukuma iekārtošana pie Pērnavas un Jāņa Asara ielu krustojuma Grīziņkalnā.

Iedzīvotāji aktīvi balso arī par bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu Pļavnieku parkā,  multifunkcionāla sporta un atpūtas laukuma labiekārtošanu Dārziņos, rotaļu un sporta laukuma izbūvi Sesku ielā Dārzciemā, aktīvās atpūtas zonu Čiekurkalnā, atpūtas zonas izveidi Rostokas ielā Zolitūdē, apgaismojuma izveidi iepriekš līdzdalības budžeta projekta rezultātā izveidotajā Zasulauka manufaktūras parkā, kā arī atpūtas laukuma izveidi Vecāķu pludmalē.

Minētos 10 projektus pašvaldība īstenotu, ja balsojums noslēgtos šodien. Taču katra balss ir izšķiroša, un iedzīvotājiem līdz 31. oktobrim, plkst.21.00 vakarā, vēl ir iespējams visu mainīt, aktīvi balsojot vietnē balso.riga.lv un klātienē Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Klientu punktos. Šogad balsot klātienē vēl var arī Iļģuciema bibliotēkā 24. oktobrī un Imantas bibliotēkā un 31. oktobrī no plkst.13.00 līdz 17.00. Katrs iedzīvotājs var nobalsot tikai vienu reizi, tātad atbalstīt tikai vienu projektu. Balsot var ikviens, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu.

Pašvaldība īstenos tās ieceres, kuras balsojumā gūs vislielāko rīdzinieku atbalstu. Atbalstītos projektus īstenos Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Līdzdalības budžets ir iespēja iedzīvotājiem tieši lemt par to, kā tiek izmantota daļa no pilsētas budžeta, gan pašiem iesniedzot apkaimju attīstības ieceres, gan balsojot par tām, kuras pašvaldībai īstenot. Šogad līdzdalības budžeta finansējums ir 700 000 eiro, un katras ieceres īstenošanai maksimāli pieejami 70 000 eiro. Tas nozīmē, ka tiks īstenotas vismaz 10 no 30 balsojumam nodotajām iecerēm.

Arī pērn līdzdalības budžeta konkursā idejām kopā pieejamais finansējums bija 700 000 eiro. Balsojumā piedalījās 42 852 iedzīvotāji, atbalstot 12 projektu īstenošanu.

Rīgas pašvaldība līdzdalības budžeta konkursu un iedzīvotāju balsojumu organizē kopš 2019. gada, šogad jau piekto reizi. Kopš 2019. gada rīdzinieki konkursā iesnieguši kopā 175 projektu pieteikumus. Īstenošanai četros konkursa gados nodoti 36 projekti. No tiem 14 projekti ir īstenoti pilnībā, bet 22 projekti pašlaik ir dažādās īstenošanas fāzēs.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv