Sastādīti koki

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments šonedēļ ir pabeidzis dižstādu stādīšanu  galvaspilsētas ielu apstādījumos. Līdz ar to, ielu apstādījumos 2021. gadā ir iestādīti 170 jauni dižstādi - 23 Holandes liepas, 85 sarkanās kļavas, 43 purva ozoli, seši parastie ozoli, desmit sarkanie ozoli un trīs Japānas katsuras.

Pavasarī ielu apstādījumi tika  papildināti ar 46 dižstādiem. Rudenī stādīšanas darbi tika turpināti un pilsētas ielu apstādījumi ieguva vēl plānotos 108 dižstādus.

2021. gadā līgums par 154 jaunu koku stādīšanu bija noslēgts ar itāļu uzņēmumu “Verde”. Ņemot vērā, ka iepirkumu un noslēgto līgumu rezultātā bija radusies līdzekļu ekonomija, tika pieņemts lēmums Anniņmuižas bulvārī vēl papildus iestādīt 16 ozolu dižstādus.

Kokus, kas nav konteinera stādi, drīkst stādīt agri pavasarī un rudenī. Departamenta Vides pārvalde cer, ka pašlaik labvēlīgie laika apstākļi un speciālistu profesionālās rūpes palīdzēs dižstādiem labi adoptēties jaunajā vietā un pārdzīvot ziemu.

Speciālisti regulāri apsekos kokus un nākamā gada pavasarī sāks jauno stādījumu uzturēšanas darbus: mēslošanu, laistīšanu, vainagu veidošanu un veiks citu nepieciešamo  kopšanu.

Galvaspilsētā kokus stāda arī pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži, kas pilsētas parkos šajā gadā ir iestādījis  vairāk nekā 100 koku un 500 krūmu un Satiksmes departaments kas stāda kokus ielu atjaunošanas gaitā. Savukārt Pilsētas attīstības departaments Skanstes apkaimes atjaunošanas projekta gaitā plāno iestādīt vairāk nekā 1000 koku, daļu šajā rudenī, daļu nākamajā gadā.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Meiere, tālr:67012274,e-pasts:inese.meiere@riga.lv