Covid-19 Veselība
Bērnu vakcinācija
Foto: Ernests Dinka

Sestdien, 29. janvārī, no plkst.10.00 līdz 17.00 vakcinācijas centrā “ATTA Centre” Krasta ielā 60 bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19.

Vakcinācija bērniem no 5 līdz 11 gadiem ATTA centrā notiks gan iepriekš piesakoties pa telefonu 8828, gan epoliklinika.lv, gan izmantojot brīvo rindu bez iepriekšējās reģistrācijas.

Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācija pret Covid-19 Latvijā tika sākta 15. decembrī. Līdz 25. janvārim potes ir saņēmuši vairāk kā 6513 bērni, kas ir 4,6% no iedzīvotājiem šajā vecuma grupā. Saskaņā ar Imunizācijas Valsts padomes rekomendācijām vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām.

Bērnu vakcinācija notiek vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē. Līdzi jāņem šādi dokumenti: bērnam – pase vai personas apliecība (ja ir), vecākiem vai likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu - ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Vakcinācijas sertifikāts bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs izmantojams 15.dienā pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas. To bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis varēs lejupielādēt vietnē

Pieteikt bērnu vakcīnai var vecāki vai likumiskie pārstāvji pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kā arī  zvanot 8989. Pirms tam aicinām pārliecināties, vai ģimenes ārsta praksē vai ārstniecības iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech bērnu vakcīna Comirnaty. Par to pārliecināties var šeit

Kā jebkuriem citiem medikamentiem, arī katrai Covid-19 vakcīnai, tostarp arī bērniem paredzētajai, pirms izmantošanas Eiropas Savienībā jāatbilst stingrām kvalitātes, drošuma un efektivitātes pierādījumu prasībām. Gan pieaugušo, gan bērnu vakcīnas pret Covid-19 ir drošas, pārbaudītas un stiprina imunitāti cīņā ar kovidu. 

Informāciju sagatavoja: Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa Inga Vasiļjeva, inga.vasiljeva@vmnvd.gov.lv