Rīgas satiksmes autobusi Čirņihivā

Trešdien, 6. decembrī, svinīgā pieņemšanā Čerņihivas centrālajā laukumā Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, Rīgas domes deputāte Ieva Brante un citi pārstāvji nodeva Čerņihivas pilsētai 10 pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” sabiedriskā transporta autobusus kopā ar rīdzinieku saziedoto humāno palīdzību.

Čerņihivas amatpersonas, gan arī ukraiņi ir pateicīgi par dāvinātajiem autobusiem un humāno palīdzību, kā arī par Rīgas pilsētas atbalstu Ukrainai kopš pirmās kara dienas.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks: “Rīgas pašvaldība no pirmās kara dienas ir bijusi un arī turpmāk būs ar Ukrainu, turpinot to uzticami un aktīvi atbalstīt gan morāli, gan arī materiāli. Šoreiz Rīga nodrošināja 10 autobusu ziedojumu kopā ar humāno palīdzību. Čerņihivas iedzīvotājiem šie autobusi palīdzēs nogādāt bērnus uz skolām un bērnudārziem, transportēt iedzīvotājus, savukārt humānā palīdzība būs atbalsts gan skolām, gan pašiem iedzīvotājiem. Man milzīgs prieks, ka mums kopā izdevās patriotu nedēļā ar Rīgas iedzīvotāju atbalstu savākt humāno palīdzību, lai piepildītu šos autobusus. Paldies visiem brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja, pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas satiksme”, kas atrada iespējas ziedot autobusus, Ziedot.lv un biedrībai “Palīdzēsim viens otram”, kas piedalījās labdarības akcijā. Ceram, ka jau pavisam drīz Čerņihiva atjaunos savu pilsētu un Ukraina uzvarēs karā!”

Čerņihivas apgabals ir Latvijas atbalsta reģions Ukrainā, tas atrodas uz ziemeļiem no Kijivas, tas vienlaikus robežojas ar Baltkrieviju un Krieviju. Liela daļa Černihivas apgabala mēnesi nonākusi Krievijas okupācijā. Agresorvalsts nodarītie postījumi ir tik lieli, ka lai Čerņihivas apgabals atkoptos, būs nepieciešami lieli resursi un vairāki gadi.

Rīga līdz šim kopā uz Ukrainu nosūtījusi 31 sabiedriskā transporta autobusu. No tiem 21 nonācis Kijivā. Rīgas pašvaldība un tās kapitālsabiedrības jau kopš kara sākuma aktīvi atbalsta Ukrainu un tās civiliedzīvotājus, ziedojot gan transportlīdzekļus, gan medicīnas preces, gan naudu nepieciešamo lietu iegādei.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv                         

Rīgas dāvātie autobusi ieradušies Čerņihivā | 07.12.2023.