Reklāmas stends pilsētā

Noslēdzoties astoņām izsolēm par tiesībām izvietot vides reklāmas stendus uz Rīgas pašvaldībai piederošas zemes, pašvaldības budžetā ieņēmumi būs 1,65 miljoni eiro, kas ir par 650 tūkstošiem eiro vairāk nekā prognozēts, informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

“Pārskatot gadiem ierasto praksi nomas tiesību iegūšanai vides reklāmas stendu izvietošanai Rīgā, mūsu mērķis bija palielināt pašvaldības budžeta ieņēmumus un nodrošināt vienotus spēles noteikumus visiem tirgus spēlētājiem, kā arī gādāt par pievilcīgu pilsētvidi. Šobrīd var droši teikt, ka pārmaiņas ir attaisnojušās ar uzviju. Iepriekš prognozējām, ka izsoļu rezultātā Rīgas pašvaldības budžets palielināsies par vienu miljonu eiro, šobrīd redzam, ka prognozētie ieņēmumi ir ievērojami lielāki. Salīdzinājumā der pieminēt, ka pirms izsoļu rīkošanas pašvaldības ieņēmumi no zemes nomas bija ap 13 tūkstošiem eiro gadā,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja  vietnieks Vilnis Ķirsis.

Jāatgādina, ka pretendenti izsolēs varēja pieteikties uz tiesībām nomāt pašvaldībai piederošu nekustamo īpašumu daļas, izvietojot vienota dizaina vides reklāmas stendus. Nekustamā īpašuma nomas līgums ar izsolē uzvarējušo komersantu tiek slēgts uz laika periodu līdz desmit gadiem. Šobrīd stājušies spēkā piecu izsoļu līgumi un  zemes nomas maksas tiks saņemtas jau šogad. Līgumi ar trīs izsoļu uzvarētājiem stāsies spēkā 2022. gada 16. janvārī. Kopējie ieņēmumi pašvaldības budžetā sasniegs 1 651 488 eiro.

Izsoļu uzvarētāji un ieņēmumi no nomas tiesībām:

  • 1. izsole – SIA “Visual Media” (165 000 eiro);
  • 2. izsole – SIA “D Screens” (173 960 eiro);
  • 3. izsole – SIA “Clear Channel Latvia” (199 372 eiro);
  • 4. izsole – SIA “Visual Media” (263 948 eiro);
  • 5. izsole – SIA “D Screens” (30 800 eiro); 
  • 6. izsole – SIA “JCDecaux Latvija” (27 056 eiro); 
  • 7. izsole – SIA “Visual Media”  (394 296 eiro);
  • 8. izsole – SIA “Visual Media” (397 056 eiro). 

Jau ziņots, ka 2021. gada jūnijā un oktobrī spēku zaudēja tīkla reklāmas līgumi ar vides reklāmas uzņēmumiem uz vairāk kā 700 reklāmas objektiem, kas izvietoti uz pašvaldības zemes. Tāpēc Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas pilsētas būvvaldi (šobrīd –Pilsētas attīstības departamentu) izsludināja astoņas izsoles par pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu daļu nomas tiesību iegūšanu vides reklāmas stendu izvietošanai. Astoņās izsolēs izsolītas 505 reklāmas stendu vietas.

Izsoļu rīkošana pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu daļu nomas tiesību iegūšanu vides reklāmas stendu izvietošanai ir nozīmīgs solis vides reklāmas jautājumu sakārtošanu pilsētā, kas nodrošina gan vienota dizaina risinājumus, gan normatīviem aktiem atbilstošu un caurspīdīgu izsoles procedūru. Objektu iznomāšanas mērķis ir panākt harmoniskas pilsētvides konceptam atbilstošu vides reklāmas stendu izvietošanu. Tiek samazināts gan esošo stendu izmērs, gan noteikts vienots stendu dizains, pielāgojot tos Rīgas vēsturiskās apbūves prasībām. Tāpat izsoļu mērķis ir sekmēt pašvaldībai piederošo īpašumu daļu sakārtošanu, vienlaikus dodot iespēju šajā tirgus segmentā ienākt jauniem spēlētājiem.

Lai panāktu visatbilstošākos pilsētvides risinājumus, piedāvāto vietu analīze veikta, konsultējoties gan ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, gan Latvijas valsts ceļiem un citām iesaistītajām institūcijām.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Cilvēkresursu un komunikācijas nodaļa, tāl.: +37167105226, e-pasts: kaspars.licitis@riga.lv