Vecrīgas namu jumti

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis 6. jūnijā plkst. 12.00 tiksies ar iniciatīvas #energovienoti dalībniekiem, kuri iedvesmo pārdomāti lietot energoresursus, tā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem un vienlaikus arī iestājoties pret karu Ukrainā. 

Rīgas domes priekšsēdētājs klātienē tiksies ar iniciatīvas dalībniekiem, lai brīvā gaisotnē apspriestos un dalītos idejās par to, ko var darīt ikviens no mums, lai samazinātu un racionālāk izmantotu energoresursus, un ko jau šobrīd aktīvi dara un plāno darīt galvaspilsētas pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanā dažādās jomās. 

Tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi būs pārsteiguma balva arī kādam iniciatīvas #energovienoti skolu konkursa dalībniekam. 

Iniciatīvu īsteno Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Rīgas dome, AS “Rīgas siltums”, Rīgas enerģētikas aģentūra, “Elektrum” Energoefektivitātes centrs un Ekonomikas ministrija. Šobrīd vēl aktuālāk nekā jebkad iepriekš ir visām pusēm aktīvi rīkoties, lai samazinātu energopatēriņu gan individuālā, gan nacionālā mērogā – katram iedzīvotājam ir būtiski samazināt rēķinus par patērēto enerģiju, bet valstij kopumā kļūt energoneatkarīgākai no importētiem energoresursiem, vairot klimatneitralitāti un sasniegt Eiropas Zaļā kursa noteiktos mērķos. Īstenojot iniciatīvu, partneri arī pauž vienotu nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. 

Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīva partneri aicināja iniciatīvā piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām bija jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņems iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, un AS “Rīgas siltums” siltumcentrālē “Imanta”, kur varēs noskaidrot, kā siltums nonāk mājā, kā arī pārsteiguma balvas no citiem iniciatīvas partneriem. 

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus arī turpmāk rīkoties atbildīgi, iniciatīvas partneri aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos aicinām dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti. 


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators,  e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv