Rātsnama ēka

Piektdien, 8. septembrī, Rīgas Rātsnamu apmeklēs un ar galvaspilsētas pašvaldības vadību – vicemēri Lindu Ozolu - tiksies pārstāvji no Hāgas kluba, kas apvieno lielākos un ietekmīgākos Eiropas un pasaules filantropijas fondu pārstāvjus.

“Tikšanās ar Hāgas klubu sniegs iespēju parādīt Rīgas un Latvijas nozīmīgumu kopējās Eiropas drošības un attīstības kontekstā, prezentēt Rīgu kā atraktīvu vietu investīcijām un iepazīstināt ar galvaspilsētas ilgtspējīgas attīstības plāniem, kā arī inovatīvajiem tiešās demokrātijas instrumentiem,” uzsver L.Ozola.

Klubs dibināts 1971. gadā Nīderlandes pilsētā Hāgā. Hāgas klubs ir neformāla organizācija, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt platformu starptautiskām diskusijām par fondiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar privāto fondu pārvaldību un filantropijas lomu sociālajās pārmaiņās un sabiedriskā labuma iniciatīvās.

Klubs dibināts, lai dotu iespēju tā biedriem mācīties vienam no otra, apmainīties ar pieredzi fondu vadībā un programmu veidošanā. Neformālo attiecību veidošana veicina sadarbību un atbalstu fondu starpā. Jau no fonda pirmsākumiem tas ir bijis mājvieta modernai, brīvai un demokrātiskai pasaules uztverei.

Ik gadu fonda sanāksme notiek citā dalībvalstī, šogad tā notiek Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Šī ir pirmā reize Hāgas kluba nu jau vairāk nekā 50 gadu pastāvēšanas laikā, kad biedru tikšanās notiek mūsu reģionā.

Šīs vizītes mērķis ir iepazīt Latviju un Rīgu, izrunāt aktuālās lietas kluba kontekstā, biedriem satikties un diskutēt par fondu ieguldījumu sabiedriskajā un politiskajā situācijā Eiropā un pasaulē. Klubam īpaši aktuālās ir zaļā kursa tēmas, mediju telpas attīstība, drošības situācija saistībā ar krievijas iebrukumu Ukrainā. Tāpat būs iespēja runāt par Latvijas un Rīgas ievērojamo lomu kopējā Eiropas drošības un vērtību telpas veidošanā, stiprināt Rietumu partneru izpratni par Latvijas kontekstu, sabiedriskajiem procesiem un attīstības ceļu, kā arī stiprināt sadarbības saites un profesionālos kontaktus.

Rīgā kluba pārstāvji pavadīs trīs dienas - līdz 10. septembrim. Programmā ir iekļauta ikgadējā sanāksme, tikšanās ar Latvijas amatpersonām, kultūras un vēstures iepazīšanas programma.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.