Ukrainas karogs pie Rātsnama

Lai sniegtu atbalstu cilvēkiem, kas Latvijā ierodas no Ukrainas, no trešdienas, 2.marta, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) bezmaksas uzziņu tālrunis 80000800 strādās diennakts režīmā. Šobrīd tiek veidots arī centralizēts risinājums palīdzības nodrošināšanai.

No 2. marta, zvanot uz diennakts tālruni, Ukrainas pilsoņiem, kas ieradušies Latvijā, lai meklētu patvērumu, būs iespējams saņemt informāciju par Rīgas pašvaldības pakalpojumiem un sniegto atbalstu. Uz zvaniem atbildes varēs saņemt latviešu, angļu un krievu valodās. Rīgas iedzīvotāji tāpat kā līdz šim darba laikā no plkst. 8.00 līdz 18.00 varēs zvanīt uz AIC tālruni, lai saņemtu informāciju par pašvaldības pakalpojumiem vai uzdotu sev interesējošus jautājumus. Nakts stundās un brīvdienās zvanu centrs apkalpos tikai jautājumus par atbalstu Ukrainas kara bēgļiem. 

Šonedēļ tiek strādāts pie centralizēta mehānisma izveides, kā pašvaldībai sadarbībā ar valsts iestādēm efektīvi un vienuviet nodrošināt bēgļiem nepieciešamo ilgtermiņa atbalstu un sniegt būtiskākos pakalpojumus.

Līdz 28. februārim, sazinoties ar Valsts robežsardzi, 23 Ukrainas pilsoņi lūguši nodrošināt izmitināšanu Rīgā. Rīgas pašvaldības policija nogādājusi viņus īslaicīgās apmešanās vietās viesnīcās, ar kurām pašvaldībai noslēgts līgums par bēgļu izmitināšanu. Līdz šim Latvijā kopā ieradušies daži simti bēgļu, bet ne visiem ir nepieciešams valsts un pašvaldības nodrošinātais atbalsts. Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ierodas Latvijā un kuriem nepieciešams mājoklis, jāvēršas pie tuvumā esošas Valsts robežsardzes amatpersonas vai arī jāzvana uz tālruņiem +37167913568 vai +37167913569.

Vairāk informācijas par to, kā saņemt atbalstu un kā to sniegt, vietnē ukraine-latvia.com.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.