Sniegota iela

Rīga piedzīvo jau trešo sniegputeni dažu dienu laikā. Pāris rīta stundās strauji piesnigusi visa pilsēta, sedzot ielas ar 10-15 cm biezu sniega kārtu, kas ir lielākais piesnigušā sniega daudzums šajā nedēļā. Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 km, tīrīšanas tehnika šobrīd secīgi strādā ar pilnu jaudu uz maģistrālajām ielām un tiltiem, neskatoties uz to, ka snigšana turpinās un iztīrītās ielas ātri pārklājas ar jaunu un biezu sniega kārtu. Laika prognoze liecina – snigšana Rīgā turpināsies visas dienas garumā, redzamība pasliktināsies līdz 200 - 500 m un ceļi būs slideni. Aicinām pilsētas iedzīvotājus strādāt attālināti, kā arī šādos laikapstākļos nepārvietoties ar velosipēdiem.

Sniega apjoms pilsētas ielās šorīt ir strauji pieaudzis par divām trīs reizēm vairāk, nekā tika prognozēts. Tīrīšanas darbs noritēs visas dienas garumā. Rīgas ielās darbu veic 67 sniega attīrīšanas transporta vienības. Uzņēmumi, kas Rīgā veic sniega attīrīšanu, strādā pastiprinātas intensitātes apstākļos. Iedzīvotāji aicināti rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšana notiktu bez ierobežojumiem. 

Sabiedriskā transporta kursēšana plkst. 8.00 kavējas līdz 10 – 15 minūtēm. Pasažieri aicināti ierēķināt braucienam papildu laiku.

Daudzviet uz brauktuvju vidū ir slapja sniega vaļņi, tāpēc transportlīdzekļu vadītājiem nav ieteicams veikt apdzīšanas manevrus, kā arī jāizvēlas laikapstākļiem piemērots automašīnas vadīšanas stils, ievērojot pietiekamu distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli,

Gandrīz 1600 Rīgas pieturvietas tiek tīrītas secīgi, tas ir roku darbs, kas tiks veikts dienas garumā. Velojoslu platums ir neliels, tās piesnieg ļoti strauji. Arī attīrītas velojoslas lūgums šodien neizmantot, jo mainīgo ziemas laikapstākļu dēļ pārvietošanās ar velosipēdu nav ērta un, veicot kopējo maršrutu, tajā var būt paaugstināta slīdamība.

Par sniega tīrīšanu Rīgā 

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 km. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Ielu kategorijas var noskaidrot: bit.ly/ielukategorijas 

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas. 

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi. 

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā. 

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus. 

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem. 


Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Daiga Konošonoka, tālr: 28313163, e-pasts: daiga.konosonoka@riga.lv