Ukrainas karogs pie Rātsnama

No 7. līdz 9. decembrim Rīgā notiks ietekmīgā Eiropas pilsētu tīkla “Eurocities” darba grupa par aktuālu tēmu - neaizsargātu sieviešu integrācija darba tirgū. Pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas, OECD, Barselonas, Helsinku, Parīzes, Stokholmas, Sofijas, Viļņas un citu organizāciju un pilsētu pārstāvji. Pirmā darba grupu diena noritēs Rīgas domē, un to atklās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Rīgas darba grupā uzmanības centrā būs izaicinājumi, ar kuriem saskaras visi cilvēki, kuri izceļojuši no Ukrainas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Kopš Krievijas sāktā iebrukuma Latvija ir uzņēmusi vairāk nekā 40 000 bēgļu no Ukrainas, no kuriem lielākā daļa ir sievietes un joprojām atrodas Rīgā. “Eurocities” darba grupu dalībnieki tiksies ar Rīgā nodarbinātām ukraiņu sievietēm, apmeklēs Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem, Ukraiņu vidusskolu un kopienas centru “Common Ground”.

Šī ir pieredzes apmaiņas darba grupa, lai apzinātu un risinātu problēmas, ar kurām saskaras neaizsargātās sievietes tostarp ar migrantu un bēgļu izcelsmi, mēģinot iesaistīties darba tirgū. Darba grupu mērķis ir dalīties dažādu pilsētu zināšanās, pieredzē un kopīgi izstrādāt risinājumus.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis norāda: “Esam gandarīti pirmo reizi uzņemt  “Eurocities” pasākumu Rīgā, jo šī ir organizācija, kas Rīgai paver iespējas piedalīties būtisku lēmumu pieņemšanā un risinājumu meklēšanā Eiropā, lai sasniegtu kopējo mērķi: strādāt kopā, nodrošinot labu dzīves kvalitāti ikvienam iedzīvotājam.

“Eurocities” organizējusi neseno tikšanos ar Florences, Kijivas, Gdaņskas un Lionas mēriem Briselē, kur tikos ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu. Tāpat sadarbībā ar “Eurocities” notikusi mēru vizīte Kijivā. Tās laikā tika parakstīta politiskā vienošanās atbalstīt Ukrainas pilsētu ilgtspējīgu atjaunošanu. Tāpat jāatzīmē, ka Rīga ir viena no 100 pilsētām, kas pievienojusies kopējai ES misijai: 100 klimatneitrālas un viedās pilsētas līdz 2030. gadam, lai ātri samazinātu emisijas un izveidotu novatoriskas pieejas ar iedzīvotājiem un ieinteresētajām personām.”

“Eurocities” organizācija dibināta 1986. gadā un tajā iesaistītas vairāk nekā 200 pilsētas 38 valstīs, pārstāvot 130 miljonus cilvēku. Rīga ir jau izsenis ir organizācijas biedre, tomēr tieši pēdējos divos gados aktīvāk iesaistījusies tās darbībā. “Eurocities” koordinē vairākus projektus mobilitātes, vides pārejas, sociālās iekļaušanas un digitālās inovācijas jomā, kas dod iespēju vietējām pašvaldībām un veicina to darbību daudzlīmeņu pārvaldības sistēmā. “Eurocities” vadība atrodas Briselē, Beļģijā. Tīklu vada izpildkomiteja, kurā ir 12 ievēlētas pilsētas un to mēri. Iepriekš Rīgā norisinājusies “Eurocities” Kultūras foruma darba grupas tikšanās un Ekonomikas forums.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv