Otrdien, 19. martā, tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena, kura šogad veltīta sociālo darbinieku profesionālajai izaugsmei globāli mainīgos apstākļos.

Otrdien no pulksten 14 līdz 15 Rīgas rātsnama 1.stāva vestibilā tiks atklāta biedrības “Resiliences centrs” jauniešu fotogrāfiju izstāde “Balsis aiz bildēm”. Piedalīsies “Resiliences centra” hiphopa dejotāji un reperi Deniss un Olafs. Deniss (Deniss Stepanovs) stāstīs par savu pieredzi, kā pēc traģēdijas ģimenē viņam izdevies mainīt dzīvi un kuriem cilvēkiem par to jāpateicas.

Piektdien, 22.martā, no pulksten 10 līdz 12.30 rātsnama sēžu zālē pašvaldības Labklājības departaments rīkos diskusiju “Iedvesmojoši un radoši risinājumi sociālajā darbā. Fokusā sociālais darbs ar jauniešiem”. Diskusijas laikā tiks raksturots sociālā darba izaicinājums globālajā kontekstā, analizētas jauniešu atkarības un uzvedības problēmas, jauniešu atbalsta centra piedāvātās iespējas un Rīgas pašvaldības labās prakses piemēri.

Diskusijā piedalīsies Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors, Jauniešu atbalsta centra vadītāja Agnese Grauduma, jaunatnes organizācijas ”Young Folks LV” pārstāvji, Rīgas 93.vidusskolas direktore Gunita Kļaviņa, jaunā dziedātāja Emilija Bērziņa un students Gustavs Briedis, kurš, būdams cilvēks ar funkcionāliem traucējumiem, dalīsies pieredzē, kādas ir mācību un darba iespējas Rīgā.

Rīgas pašvaldība izceļas ar to, ka galvaspilsētā daudz izteiktāk atklājas dažādas sociālas problēmas. Rīgā tiek radīti, izmēģināti un kā pastāvīga prakse ieviesti dažādi inovatīvi, radoši un negaidīti risinājumi sociālo pakalpojumu jomā, piemēram, grupu dzīvokļi jauniešiem ar smagiem veselības traucējumiem, lai viņiem nodrošinātu ģimenisku vidi, un pašvaldības līdzmaksājums sociālās aprūpes centros. Pašlaik tiek analizēta iespēja nodrošināt tā dēvētos vaučerus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Kaut arī šie risinājumi ir sociālā darba daļa, tomēr nereti tie pārsniedz tikai šīs jomas robežas, jo fokusējas un cilvēku, viņa vajadzībām un rezultātu. Tāpēc ir vajadzīga dažādu nozaru integrācija un sadarbība.

Informāciju sagatavoja: Antra Gabre, Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: antra.gabre@riga.lv