Autobusi Kijivai | 20.04.2022.

Rīgas dome otrdien, 19. aprīlī, nolēma dāvināt Kijivai 11 pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” “Mercedes-Benz” markas sabiedriskā transporta autobusus, lai palīdzētu atjaunot Ukrainas galvaspilsētas sabiedriskā transporta parku. Lai autobusi ceļā nedotos tukši, Rīgas dome kopā ar fondu “Ziedot.lv” aicina rīdziniekus piepildīt tos ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem.

SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa: “Aicinām rīdziniekus piedalīties labdarības akcijā “Rīga-Kijivai” un ar ziedojumiem piepildīt “Rīgas satiksmes” dāvinātos autobusus. Tādējādi kara skartajā Ukrainā tiks nogādāta rīdzinieku saziedotā humanitārā palīdzība. Ukrainas cilvēkiem ļoti nepieciešamas praktiskas lietas, kas palīdzēs ikdienas dzīves nodrošināšanai.”

Rīdzinieki no 20. aprīļa līdz 22. aprīlim aicināti piedalīties ziedojumu akcijā “Rīga-Kijivai”, sarūpējot pārtikas, saimniecības un higiēnas preces, kā arī barību mājdzīvniekiem. Kijiva saskaras ar lielu civiliedzīvotāju bēgļu pieplūdumu no karā cietušajām galvaspilsētas piepilsētām – Bučas, Irpiņas, Borodjankas un citām. Ukrainas cilvēkiem nepieciešamas praktiskas lietas, kas palīdzēs bēgļu ģimenēm, kara nopostītajām pilsētām un pagaidu izmitināšanas vietām. 

Nepieciešamie ziedojumi:

 1. Pārtikas preces – konservi, cukurs, eļļa, sāls, griķi, grūbas, makaroni, kukurūza, saldumi, rieksti, žāvētie augļi, sausiņi, barankas, šķīstošā kafija, tēja, aplejamā pārtika (putras, zupas utt.), bērnu pārtika (biezenīši, piena maisījumi, cepumi, suliņas).
 2. Saimniecības, higiēnas preces – portatīvie lādētāji (powerbank), elektriskās tējkannas, kabatas lukturīši, mitrumizturīgā līmlente (pelēkā industriālā līmlente), bērnu un pieaugušo autiņbikses, zobu pasta, zobu birstes, higiēniskā lūpu krāsa, dušas želeja, ziepes, roku krēmi, bērnu paladziņi, jauna apakšveļa un zeķes, dvieļi, vitamīni;
 3. Dzīvnieku barība - sausā dzīvnieku barība, dzīvnieku barības konservi, dzīvnieku kopšanas piederumi (pavadas, gultas u.tml.).

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns uzsver: “No kara pirmās dienas Rīga un rīdzinieki atbalstījuši Ukrainas cilvēkus gan morāli, gan sniedzot praktisku palīdzību. Arī šis dāvinājums ir redzams apliecinājums mūsu konsekvencei un apņēmībai palīdzēt brīvai valstij, kas cieš no netaisna un nežēlīga kara. Aicinu visus Rīgas iedzīvotājus piepildīt 11 autobusus ar saviem ziedojumiem, lai šis mūsu draudzības reiss dotos ceļā pilns ar rīdzinieku solidaritātes un atbalsta veltēm!” 

No 20. aprīļa līdz 22. aprīlim ikviens rīdzinieks aicināts autobusu piepildīšanai sarūpētos ziedojumus nogādāt:

 • 20. aprīlī no plkst. 12.00-20.00 Rātslaukumā;    
 • 21. aprīlī no plkst. 15.00-20.00 pie tirdzniecības centra “Spice”;
 • 22. aprīlī no plkst. 15.00-20.00 pie tirdzniecības centra “AKROPOLE Alfa” B ieejas.

Tāpat, no 20. aprīļa līdz 22. aprīlim, no plkst. 13.00 līdz 16.00 rīdziniekiem ir iespēja ziedojumus atstāt sev tuvākajā Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra punktā:

 • E.Smiļģa ielā 46, Rīgā;
 • Gobas ielā 6a, Rīgā;
 • Ieriķu ielā 43a, Rīgā;
 • Daugavpils ielā 31, Rīgā;  
 • Ziemeļblāzmas ielā 36, 402.kabinets, Rīgā.

Kopā ar rīdzinieku sagādātajiem ziedojumiem uz Kijivu tiks nosūtīts pašvaldības SIA "Rīgas 1.slimnīca" sagatavotais medikamentu, pārsienamo un medicīnisko materiālu labdarības sūtījums ārstiem Ukrainā. Autobusi ar ziedojumiem ceļā uz Kijivu dosies nākamnedēļ.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča,  e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.

Ilze Ošāne, Ziedot.lv komunikācijas vadītāja, e-pasts: ilze@ziedot.lv www.ziedot.lv