Saņem balvu kategorijā “Gada dinamiskāk augošā pilsēta Centrālajā un Austrumeiropas reģionā”

Rīga saņēmusi augstāko atzinību balvu kategorijā “Gada dinamiskāk augošā pilsēta Centrālajā un Austrumeiropas reģionā”. Prestižā konkursa “CEE Business Service Awards 2024” ceremonijā, kas norisinājusies Polijas galvaspilsētā Varšavā, Rīgai piešķirti kopumā 5 apbalvojumi.

Tāpat Rīgā bāzētās biotehnoloģiju kompānijas “Roche” biznesa satelītcentrs (Roche Services &Solutions EMEA Latvia), kas pagājušajā gadā par savu mājvietu izraudzījās Rīgu, ieguvis “Daudzsološākā jaunpienācēja Latvijā” apbalvojumu.

“Rīga turpina iegūt starptautisku atpazīstamību kā centrālā biznesa pakalpojumu pilsēta. Šis ir nozīmīgs solis uz priekšu un apliecina Rīgas spēju konkurēt starptautiskajā arēnā. Esam lepni par to, ka mūsu pilsēta tiek atzīta par dinamiski augošu un perspektīvu biznesa galamērķi Centrālajā un Austrumeiropas reģionā. Balva ir iedrošinājums turpināt uzsākto Rīgas veidošanu kā vadošu biznesa un investīciju centru,” uzsver Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras direktors Fredis Bikovs.

Par gada “Mākslīgā intelekta un robotizācijas ieviesēju uzņēmumā Latvijā” atzīts Rīgā esošais biznesa centrs “SEB Global Services”, kas atbalsta SEB grupas uzņēmumus, izmantojot inovatīvus automatizācijas procesus. Savukārt, informācijas tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmums  “Cognizant Latvia” ieguvis balvu kā “Top darba devējs zīmola veidošanā”. Vidusjūras kuģniecības kompānijas “MSC” biznesa centram Rīgā piešķirta atzinība kā “Dinamiskākajam darba devējam Latvijā”.

Latvijas galvaspilsētas sasniegumus starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarē vērtēja  ekspertu žūrija, kurā tika pārstāvētas tādas valstis kā Šveice, Vācija, Portugāle u.c. Rīga šādu apbalvojumu ieguva, pateicoties aktīvajam darbam investīciju piesaistes un uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā.

Globālais biznesa pakalpojumu sektors Latvijā piedzīvo strauju izaugsmi, Rīgai pārliecinoši kļūstot par jaunu šī sektora centru Eiropā. Galvaspilsēta piedāvā konkurētspējīgus apstākļus un labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi jaunajiem investoriem, līdz šim piesaistot 54 biznesa apkalpošanas centrus, kas šobrīd nodarbina ap 18,2 tūkstošus cilvēku, vidēji vienā uzņēmumā nodrošinot 340 pilnas slodzes darbavietu. Galvenās specializācijas jomas globālajā biznesa pakalpojuma  sektorā ir IT, finanses, klientu apkalpošana, loģistika, personāla vadība un iepirkumi.

Plašāka informācija: Agnete Ālere, Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra Starptautiskā mārketinga galvenā projektu vadītāja, e-pasts: agnete.alere@riga.lv