Svētki parkā

Rīgas pašvaldība aicina rīdziniekus un pilsētas viesus apmeklēt pirmo Rīgas saldējuma festivālu, kas norisināsies 10. jūnijā Vērmanes dārzā. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt  plašu muzikālo un kultūras programmu ar Latvijā iemīļotu mūziķu koncertiem, būs daudz garšīgu saldējumu un aktivitāšu ģimenēm.

“Es aicinu rīdziniekus un pilsētas viesus kopā ar ģimenēm izbaudīt šo dienu, apmeklējot bagātīgo kultūras programmu Vērmanes dārza estrādē un izmēģinot dažādas, varbūt pat vēl nezināmas saldējumu garšas, un piedalīties ģimenēm veidotās aktivitātēs. Gards saldējums ir mūsu bērnības garša, tāpēc ir tik pašsaprotami, ka Rīgas saldējuma festivāls Vērmanes dārzā būs aizraujoša diena visai ģimenei, gan lieliem, gan maziem. Šis festivāls ir lieliska iespēja apvienot mūziku un dejas, reizē ar dažādu garšu baudīšanu,” uz svētkiem aicina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Laima Geikina. 

Vērmanes dārza estrādē kultūras programma norisināsies visas dienas garumā no plkst. 12.00 līdz 21.00. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt muzikālo programmu, kas savīsies ar saldējuma garšu, radot īpašu muzikālo sajūtu. 

Muzikālo kultūras programmu plkst. 12.00 atklās orķestris “Rīga” ar koncertu “Mūzika gardēžiem”, turpinājumā plkst. 13.00 Vērmanes dārza estrādē uzstāsies deju kolektīvs “Teiksmiņa” un plkst. 14.00 rīdzinieki aicināti uz Artūra Gruzdiņa kopā ar “Knīpām un knauķiem” muzikālo koncertu.

Apmeklētājus aicinās iesaistīties arī repa improvizācijas teātrī “Brīvrunu projekts”, kas norisināsies plkst. 15.00. Savukārt plkst. 16.00 uz estrādes skatuves kāps grupa “Citi zēni”. Plkst. 17.00 breika grupa “Camelot crew” iegriezīs skatuvi ar iespaidīgām dejām. Pēc stundas plkst. 18.00 uzstāsies jauniešu vidū iecienītais reperis Prusax un koncerta turpinājumā plkst. 19.00 apmeklētājus ar populārām dziesmām priecēs Būū, savukārt plkst. 20.00 koncertu un festivāla kultūras programmu noslēgs grupa “Carnival Youth”. 

Apmeklētājiem būs iespēja nogaršot gan Latvijā populārus saldējumus, gan varēs iepazīt vēl neatklātas saldējuma garšas, ko piedāvās saldējumu mājražotāji. Līdztekus piedāvājumā būs arī saldējuma kokteiļi, saldējums burbuļvafelēs un visdažādāko veidu vafeļu glāzītēs. 

Tāpat visas dienas garumā norisināsies bezmaksas radošās bērnu darbnīcas, izklaides aktivitātes jauniešiem un vecākiem. Būs iekārtota īpaša kokteiļnīca ar bērnu parku – stafetēm, veiklības izaicinājumiem un pavāru darbnīcu pašiem mazākajiem. Tāpat būs arī sejiņu krāsošanas, masku un indiāņu galvasrotu darināšanas meistarklases. Aktīvākie bērni un pusaudži vārēs novērtēt arī dažādas izklaides programmas, piemēram, būs aicināti iesaistīties ledusskulptūras kalšanas izaicinājumā, ledus lāča piepūšamajā atrakcijā un bumbiņu baseinā. Festivāla organizatori būs padomājuši arī par pieaugušajiem, kuriem tiks piedāvāta iespēja īpaši veidotā kafejnīcā mierīgākā gaisotnē baudīt saldējuma desertus ar tasi gardas kafijas.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv