Rātsnams

Paužot atbalstu Ukrainas suverenitātei un integrācijai Eiropā, pirmdien, 14. februārī, plkst. 14.00 pie Rīgas domes ēkas pacels Ukrainas karogu, savukārt vakarā rātsnamu izgaismos šīs valsts nacionālajās krāsās.

Šomēnes aprit 30 gadi kopš nodibinātas Ukrainas un Latvijas diplomātiskās attiecības. Kopā ar Latviju, Rīga nelokāmi atbalsta Ukrainas suverenitāti un integritāti Eiropā.

Paceļot Ukrainas karogu un izgaismojot rātsnama ēku, Rīga izrāda solidaritāti un dod signālu ukraiņu tautai, tāpat kā visai pasaulei, ka Ukraina nav viena savā cīņā par neatkarības aizstāvēšanu. 

Pirms karoga pacelšanas plkst. 13.30 Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un vicemērs Edvards Smiltēns rātsnama Kamīnzālē tiksies ar Ukrainas vēstnieku Oleksandru Misčenko. Mediju foto un video iespējas tikšanās sākumā (uzrādot sadarbspējīgu serfikātu).

Pēc karoga pacelšanas ap plkst. 14.15 pasākuma dalībnieki pie Rīgas domes ieejas informēs par plānotajām tālākajām Ukrainas atbalsta aktivitātēm, kā arī atbildēs uz žurnālistu jautājumiem.

“Nedēļā, kas var izrādīties izšķiroša Ukrainai un mieram Eiropā, gribam stingri un nepārprotami parādīt par ko iestājas Latvijas galvaspilsēta un tās iedzīvotāji- par valstu un cilvēku tiesībām pašām lemt savus likteņus, pret agresiju un draudiem. Lai mūsu kopīgi darītais ir skaidra vēsts - mēs esam kopā ar Ukrainu un tās tautu!”, uzsver E. Smiltēns.