Marupīte

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments “Meža dienu 2021” gaitā Bieriņu apkaimē  pie Mārupītes rīkos talku, kuras laikā talcinieki stādīs ievas un lazdas, kā arī atjaunos trīs koka laipas pār Mārupīti un tās attekām.

Paralēli stādīšanas un laipu atjaunošanas darbiem, pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzklausīt speciālistu  informāciju  par  meža apsaimniekošanas, ainavu veidošanas, dabas daudzveidības nozīmi mežaparka teritorijās.

Mārupītes apkārtne ir viena no savdabīgākajām un bioloģiski vērtīgākajām teritorijām Rīgā, kurai nepieciešamas rūpes un saudzīga attieksme, tāpēc  pašvaldība ir izstrādājusi īpašu Mārupītes mežaparka plānu, kura īstenošana saglabās un uzlabos šīs teritorijas ainaviskās, estētiskās un kultūrvēsturiskās vērtības. 

Meža dienu talka pie Mārupītes  notiks 14. oktobrī, plkst.14.00.   Pulcēšanās tēlnieka  Induļa Rankas akmens skulptūru dārzā  (Bieriņu apkaimes centrālais laukums Amulas, Kantora un Slampes ielu krustojumā). 

Kopā  ar  Mājokļu un vides departamenta darbiniekiem, talkā  piedalīsies arī Rīgas domes pārstāvji, Fr. Brīvzemnieka pamatskolas audzēkņi, Latvijas Dabas fonda,  SIA “Rīgas meži” un tuvējo  apkaimju pārstāvji. 

„Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu” – ir moto Meža dienām 2021.

Meža dienas ir tradīcijām bagāts pasākumu cikls, kas tiek rīkots ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Šajā gadā esam  aicināti pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un būt palīdzīgiem labiekārtošanas un ar meža apsaimniekošanu saistītos darbos. 

Pasākuma norises laikā tiks ievēroti visi  noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. 

Projekta finansētājs ir Meža attīstības fonds.
 
Informāciju Sagatavoja:  Inese Meiere, Mājokļu un vides departamenta Direktora  biroja Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste, e- pasts:  inese.meiere@riga.lv,  tel. +371 29404108