Kopbilde

Martas Rinkas piemiņas balva „Mūžs veltīts bērniem” pirmdien, 13. decembrī, kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde” tika pasniegta Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” konsultatīvā centra vadītājai Ārijai Ansbergai.

Pasniedzot balvu, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis pauda, ka “no pirmsskolu darbiniekiem sabiedrība prasa daudz – lai jūsu aprūpētie bērni justos laimīgi un priecīgi; lai viņi pilnvērtīgi attīstītos; lai būtu radoši un optimistiski. Jūs ar savu darbu ieliekat pamatu mūsu turpmākajam mūžam. Tāpēc, pirmkārt, paldies, ka darāt šo ļoti svarīgo, grūto un nenovērtējamo darbu. Otrkārt, paldies, ka darāt to lieliski. Un, treškārt, paldies par to, ka darāt šo darbu no sirds un ar mīlestību!"

Balvu nominācijā „Par ieguldījumu pirmsskolā” saņēma Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” mūzikas skolotāja Māra Blāķe, Rīgas 208. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Iveta Vanderzele, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Viršu dārzs” skolotāja Inita Rubene un Rīgas 210. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Irina Mohovika.

Savukārt nominācijā „Par ilggadīgu darbu profesijā” balva tika pasniegta Rīgas 221. pirmsskolas izglītības iestādes skolotājai-logopēdei Inesei Šalomijevai, Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestādes “Ābecītis” skolotājas palīdzei Ivetai Straumei, Rīgas 232. pirmsskolas izglītības iestādes skolotājai Svetlanai Jevdokušinai, Rīgas 220. pirmsskolas izglītības iestādes skolotājai Lijai Semjonovai, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Bizmārītes” skolotājai Sarmītei Mainulei un Rīgas 110. pirmsskolas izglītības iestādes skolotājai Lidijai Ščuckai.

Kā atzīst Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka: “Labs pirmskolas skolotājs ieliek to pamatu, uz kura tiks uzcelta katra mazā rīdzinieka gaismas pils. Un šī pamata saistviela ir sirdsgudrība un mīlestība. Paldies laureātēm par viņu pašaizliedzīgo darbu!”

Pateicības vārdus pauda arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš, uzsverot, ka “pirmsskolas pedagogi ir tā izglītības sistēmas daļa, kas investē pirmajos dzīves gados mūsu sabiedrībā; viņi ir tie, caur kuru acīm un sirdssiltumu audzēkņi raudzīsies nākotnē un veidos mūsu valsti.”

Balvas labākajiem bērnudārzu darbiniekiem ik gadu tiek pasniegtas, lai sekmētu sistēmisku Rīgas pirmsskolu darbinieku ieguldījuma izvērtēšanu, lai motivētu darbiniekus darba kvalitātes paaugstināšanai, kā arī lai izteiktu atzinību par sasniegumiem un ieguldījumu pirmsskolas izglītībā un tās attīstībā Rīgā.

Pasākumu rīkoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. To varēja vērot ne tikvien klātienē, bet arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sociālo tīklu kontos: Youtube.com/RDIKSD un Facebook.com/rd.iksd.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas projektu koordinators, tālr. +37167105656; e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv