Informācija medijiem Apkaimēs Pilsētvide
Rotaļu laukums Nordeķu parkā

Ņemot vērā Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrības ierosinājumu, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Nordeķu parkā atjaunojis bērnu rotaļu laukumu. Jaunais laukums tiks svinīgi atklāts ceturtdien, 6. oktobrī, plkst.14.

Darbu gaitā demontēts vecais bērnu rotaļu laukums, kura vietā uzbūvēts jauns, visām normatīvu prasībām atbilstošs laukums.

Jaunajā laukumā, kas izklāts ar gumijas segumu, izvietoti vairāki rotaļu kompleksi, dažādas šūpoles, karuselis un citas iekārtas. Laukumu daļēji ierobežo koka sētiņa, bet vecāku ērtībām uzstādīti vairāki soliņi un atkritumu urnas.

Iepriekšējais bērnu rotaļu laukums Nordeķu parkā izveidots 2001. gadā un tajā esošās iekārtas nebija sertificētas saskaņā ar drošības standartu prasībām. Ik gadu bija nepieciešams ieguldīt arvien vairāk līdzekļu nolietoto un bojāto detaļu atjaunošanā, tomēr ierīču drošība un funkcionalitāte neatbilda normatīvu prasībām. Mājokļu un vides departaments arī regulāri saņēma iedzīvotāju sūdzības par laukuma neapmierinošo stāvokli un ierosinājumus jauna laukuma ierīkošanai.

Lai uzlabotu laukumu, šogad tika rīkots iepirkums jauna rotaļu laukuma projektēšanai un būvniecībai. Iepirkuma konkursa rezultātā Mājokļu un vides departaments pavasarī noslēdza līgumu par būvdarbiem ar SIA “JLD” un patlaban visi darbi ir pabeigti.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.