Glābēji ūdenī

Lucavsalas pludmalē šovasar notiks bezmaksas nodarbības par drošu uzvedību pie un uz ūdens, uz tām aicināti bērni no desmit gadu vecuma un viņu vecāki. Praktiskajās nodarbībās dalībnieki caur personīgo pieredzi uzzinās, kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu izglābties vai sagaidīt palīdzību, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam.

“Drošiem vasaras ūdenspriekiem noteikti iesaku izvēlēties kādu no astoņām Rīgas oficiālajām peldvietām, kur regulāri tiek uzraudzīta ūdens kvalitāte un par drošību rūpējas Rīgas pašvaldības policijas glābēji ar atbilstošu kvalifikāciju un inventāru. Ja tomēr esat iecienījuši kādu citu peldvietu, tad vēl jo vairāk iesaku apmeklēt Rīgas pašvaldības piedāvātās nodarbības “Kā nenoslīkt”, lai mums nākamās peldsezonas ir mazāk traģiskas nekā iepriekšējās. Šis var kļūt par mūsu katra ieguldījumu drošības kultūras veidošanā mūsu sabiedrībā,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.

"Šogad no ūdenstilpēm izcelti jau 37 cilvēki, ik gadu zaudējam vairāk nekā 120 dzīvības, tostarp arī bērnu. Noslīkst visā Latvijas teritorijā un absolūtais vairākums šo negadījumu notiek ārpus labiekārtotām peldvietām, visvairāk piemājas ūdenstilpēs. Tāpēc aicinu ikvienu vecāku izmantot iespēju praktiskā nodarbībā savas iedomātās prasmes pārbaudīt reālos apstākļos ūdenī. Savukārt bērniem nodarbība būs aizraujoša pieredze, caur personīgo pieredzi viņi labāk izpratīs drošas uzvedības pie un uz ūdens pamatnoteikumus," aicina biedrības "Peldēt droši" dibinātāja Zane Gemze.

Bezmaksas nodarbības "Kā nenoslīkt" tiek īstenotas ar Rīgas pašvaldības finansējumu un notiks Lucavsalas pludmalē 15. jūnijā, 6. jūlijā un 3. augustā plkst.11.00. Pieteikties nodarbībām var vietnē www.peldet.lv.

Nodarbības vadīs sertificēti peldēšanas treneri. Nodarbības ilgums divas stundas.

Piedāvāto aktivitāšu mērķis ir veicināt Rīgas bērnu un jauniešu izpratni par drošu aktīvo atpūtu uz ūdens, kā arī popularizēt Rīgas oficiālo peldvietu izmantošanu. Rīgā ir astoņas oficiālās peldvietas – Bābelīša peldvieta, Daugavas peldvietas "Lucavsala", "Lucavsalas līcis", "Rumbula" un "Ķīpsala", jūras peldvietas “Vakarbuļļi”, “Daugavgrīva” un “Vecāķi”, kā arī vēl oficiālo statusu neieguvusī Ķīšezera peldvieta. Visās Rīgas šajās peldvietās drošību uz ūdens glābēji uzrauga katru dienu no plkst.10.00 līdz 22.00.

Drošas uzvedības pamatnoteikumi:

  1. Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās - vietās, kuras tam ir īpaši izveidotas, ir labiekārtotas un tajās dežurē glābēji.
  2. Izvēlies drošu peldvietu, kur krasts ir lēzens un ar cietu pamatni. Ūdens ir stāvošs vai ar minimālu straumi. Peldvieta nav aizaugusi, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu vietu, tā ir viegli pieejama un tajā peldas arī citi cilvēki.
  3. Nekad nepeldēt vienatnē. Neesi pārdrošs - neriskē!
  4. Atrodoties pie jebkuras ūdenstilpes, vienmēr to vispirms izstaigājiet. Svarīgi saprast, kāda ir gultne, kur mainās dziļums, kādas ir straumes. Arī iepriekšējā vasarā iepazīta peldvieta vienmēr jāizpēta no jauna.
  5. Bērniem norobežot piekļuvi piemājas ūdenstilpei, baseinam vai dekoratīvam dārza dizaina elementam, ja tajā ir ūdens.
  6. Nelec ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta!
  7. Vizinoties ar laivu vai nodarbojoties ar ūdenssporta veidiem, velc glābšanas vesti un pārliecinies, ka tā ir pareizi uzvilkta arī bērniem.
  8. Situācijā, kad redzi kādu nelaimē, zvani 112 un izvērtē savas spējas palīdzēt. Nereti noslīkst gan slīcējs, gan glābējs.

Papildu informācija: Biedrība "Peldēt droši", tālr. +37126232823