Ukraina Latvija

Atbildot uz  aktīvu iedzīvotāju interesi praktiski palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar biedrību Tech Chill ir izveidojusi platformu http://www.ukraine-latvia.com/, kurā apvienojusi informāciju tiem Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Platformā var aizpildīt anketu ikviens Latvijas iedzīvotājs, uzņēmums, organizācija un norādīt tieši kādu palīdzību var piedāvāt – dzīvesvietu, darba vietu vai sniegt kāda cita veida atbalstu. Īpaši aicinām atsaukties privātpersonas, kuras gatavas bez atlīdzības piedāvāt mājokļus cilvēkiem no Ukrainas. Pašlaik esam saņēmuši jau vairāk nekā 1200 piedāvājumu. 

Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ierodas Latvijā un kuriem nepieciešams mājoklis, nepieciešams vērsties pie tuvumā esošas Valsts robežsardzes amatpersonas vai arī zvanīt uz +37167913568 vai +37167913569. Informācija par privātpersonu piedāvātajiem mājokļiem tiks nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kas ir koordinē mājokļa nodrošināšanu cilvēkiem no Ukrainas. 

Tāpat platformā var informēt par iespējām nodrošināt transportu cilvēkiem no Ukrainas robežas uz Latviju. 

Lūdzam pirms doties uz robežu vai vest mantas pārliecināties par konkrēto vajadzību. Tas ir ļoti būtiski, lai neapgrūtinātu bēgļu plūsmu un nepieciešamo lietu saņemšanu tiem, kam tās ir visvairāk nepieciešamas. 

Kustības darbs notiek ciešā koordinācijā ar valsts iestādēm, tajā skaitā Iekšlietu ministriju, Valsts robežsardzi, VUGD un Sabiedrības integrācijas fondu, kā arī vairāk nekā 60 nevalstiskajām organizācijām, kuras jau sniedz vai ir gatavas sniegt palīdzību. 

Aktuālajai informācijai par šo iniciatīvu un situācijai ar patvēruma meklētājiem no Ukrainas iespējams sekot līdzi arī Facebook  grupā: https://www.facebook.com/groups/www.gribupalidzetbegliem.lv, bet sazināties ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem” var, rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com.

Kustības „Gribu palīdzēt bēgļiem” mērķis ir sniegt praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, vienlaikus veicinot šo cilvēku integrāciju Latvijā. "Gribu palīdzēt bēgļiem" ziedojumu konts: LV24HABA0551041611130. 

 

Informāciju sagatavoja: Linda Jākobsone, „Gribu palīdzēt bēgļiem”, e-pasts: gribupalidzetbegliem@gmail.com