Esplanādes celiņš pirms remonta

Esplanādē sākti sagatavošanās darbi, lai veiktu  parkā ieplānoto  gājēju celiņu bruģa atjaunošanu, informē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Būvnieki izvieto nožogojumu tajā  parka daļā, kurā remontdarbi norisināsies vispirms. Jau otrdien, 26. oktobrī,  sāksies darbi  gar Kalpaka bulvāri pusaplī ap Latvijas Mākslas akadēmijas ēku, kas ir projekta pirmā zona. 

Pēc tam seguma maiņa turpināsies vēl divās parka zonās – sākot no Kalpaka un Brīvības bulvāra stūra gar strūklakām un soliņiem līdz par Raiņa piemineklim.

Būvdarbus Esplanādē veiks SIA” Roadeks”. Pie darbu norises vietām parkā  tiks izvietotas īpašas  informatīvas zīmes. 

Jau vēstīts, ka Rīgas pašvaldība plāno veikt Esplanādes gājēju celiņu seguma atjaunošanu, kam piešķirts kopējais finansējums aptuveni 800 000 eiro apmērā. Ņemot vērā parka kopējo platību un stāvokli, pašvaldība paredzējusi sākt darbus gājēju celiņu seguma atjaunošanai trijās no septiņām parka zonām, atbilstoši piešķirtajam finansējumam.

Esplanāde ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma. Veicot seguma maiņas darbus parkā netiks aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības.  Liels solis pretī mērķim, uzlabojot Esplanādes vizuālo tēlu, ir  jauna un vienāda betona bruģakmens segumu ieklāšana uz  gājēju celiņiem līdzšinējo vienpadsmit  dažādo un gadu gaitā nolietoto  vietā.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Meiere, tālr:67012274,e-pasts:inese.meiere@riga.lv