Pilsētā un sabiedrībā Rīgas domē
Jaunā mājas lapa

No 20. jūlija Rīgas pašvaldībai ir jauna, ērti lietojama mājaslapa, kas arī ir viegli pieejama cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Šeit tu varēsi ātri un ērti gan no datora, gan no mobilās ierīcēs atrast informāciju par Rīgas pašvaldības darbu un struktūru, mūsu pakalpojumiem, iepazīties ar pašvaldības budžetu, normatīvajiem aktiem un projektiem.

Jaunajā tīmekļvietnē mēs turpināsim informēt par Rīgas domes un pašvaldības iestāžu jaunumiem, aktualizēt rīdziniekiem un pilsētas viesiem svarīgo informāciju par pieņemtajiem lēmumiem, satiksmes ierobežojumiem, izmaiņām normatīvos un citām aktualitātēm. Strādājam, lai katrs rīdzinieks un interesents varētu atrast sev nepieciešamo informāciju vai pakalpojumu.

Rīgas pašvaldības jaunā tīmekļvietne veidota Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” ietvaros.  Tīmekļvietņu vienotā platforma piedāvā pēc vienotiem principiem veidotas, mūsdienīgas un ērti lietojamas valsts iestāžu un pašvaldību mājaslapas. 

Projekta mērķis ir sakārtot valsts iestāžu tīmekļvietņu pārvaldību, izveidojot vienoto intuitīvo platformu, kas piedāvā sabiedrībai pieejamu un saprotamu informāciju.

Rīga ir pirmā no Latvijas pašvaldībām, kas piedalās pilotprojektā. Kopumā pilotprojektā piedalās 13 valsts pārvaldes iestādes, tajā starpā Slimību profilakses un kontroles centrs, Veselības inspekcija, Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija u.c. Šobrīd visas pilotprojekta tīmekļvietnes ar vienoto dizainu ir publiski pieejamas. Plānots, ka līdz 2020. gada beigām 60 valsts pārvaldes iestādes pāries uz centralizēto platformu. 

Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādā Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Kultūras informācijas sistēmu centru.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit.

Atšķirīgs saturs vienota pieeja