Pilsētā un sabiedrībā Satiksme

Lai popularizētu dabai un veselībai draudzīgāko pārvietošanās veidu, piektdien, 22. septembrī, starptautiskajā “Dienā bez auto”, velosipēdu koplietošanas tīkls “nextbike LV” piedāvā visu dienu izmantot visus “nextbike” nomas velosipēdus bez maksas.

“nextbike LV” ir vienīgais koplietošanas velosipēdu tīkls Rīgā, kas dod iespēju veselīgi un dabai draudzīgi pārvietoties pa galvaspilsētas ielām arī tiem pilsētniekiem, kam nav sava velosipēda, kā arī Rīgas viesiem. Kopumā Rīgā ir pieejami 400 “nextbike LV” velosipēdi, kas “Dienā bez auto” būs lietojami bez maksas.

2022. gada sezonā “nextbike LV” velosipēdus Rīgā lietoja gandrīz 700 000 minūtes, novēršot aptuveni  29 tonnu īpaši kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu Rīgas pilsētas atmosfērā.

“Diena bez auto” katru gadu notiek 22. septembrī Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, tās mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar riteni un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību. “Dienā bez auto” visi tiek aicināti atteikties no braukšanas ar auto, tā vietā izvēloties videi draudzīgākus transporta veidus – iet ar kājām, braukt ar velosipēdiem vai skrejriteņiem, kā arī izmantot sabiedrisko transportu. 

Jau otro gadu “nextbike LV” velosipēdus Rīgas ielās atbalsta mazumtirgotājs “Lidl”. Pie visiem “Lidl” veikaliem izveidotas “nextbike LV” bāzes stacijas, bet visiem uzņēmuma darbiniekiem tiek nodrošinātas bezmaksas braukšanas stundas. Kā liecina “nextbike LV” pieredze, arvien vairāk uzņēmumu Latvijā dažādos veidos stimulē dabai un veselībai draudzīgas savu darbinieku pārvietošanās izvēles.

Par “nextbike LV”

SIA “nextbike LV” ir vietējais uzņēmums un licences partneris starptautiskajam velosipēdu koplietošanas uzņēmumam “nextbike Gmbh”, kas darbojas vismaz 30 valstīs, vairāk kā 300 pilsētās, un tā reģistrēto lietotāju kopskaits jau pārsniedz 8 miljonus. SIA “nextbike LV” ir ieguvis sociālā uzņēmuma statusu Latvijā, kā arī ieguvis ALTUM atbalstu jaunu velosipēdu iegādei.