Ceturtdien, 21. septembrī, pie Biķernieku memoriāla Otrā pasaules kara upuriem notiks piemiņas pasākums, kurā brīvprātīgie no Vācijas Tautas apvienības kopā ar Vācijas vēstnieku, Izraēlas vēstnieci un Ebreju kopienas un Rīgas pašvaldības pārstāvi piemiņas vietā noliks ziedus, lai godinātu holokausta upurus.

Lai godinātu Otrā pasaules kara holokausta upurus un sakoptu Otrā Pasaules kara upuriem veltīto memoriālu Biķernieku mežā, vairāk nekā divas nedēļas Latvijā strādāja 17 brīvprātīgie no Vācijas Tautas apvienības (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V.). Šajā laikā paveikts ļoti liels darbs, lai sakoptu piemiņas vietu, jo kopējā memoriāla teritorija ir aptuveni desmit hektāri. Sakopšanas darbu laikā atjaunoti 56 memoriāla divu metru augstie robežstabi, nostiprināti un betonēti dažādi memoriāla elementi, kā arī veikti citi teritorijas labiekārtošanas darbi.

Memoriāla sakopšana ir noslēgušies un ceturtdien, 21. septembrī, Vācijas Tautas apvienības pārstāvji kopā ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu, Izraēlas vēstnieci Sharon Rappaport-Palgi, Rīgas pašvaldības deputāti Ritu Evu Našenieci un Ebreju kopienas pārstāvi plkst. 15.00 pie memoriāla godinās Otrā Pasaules kara upurus, atjaunotajā piemiņas vietā svinīgi noliekot ziedus un vainagus.

Vācijas Tautas apvienība ir Vācijas valdības pilnvarota organizācija, kas vairāk nekā 100 pasaules valstīs meklē un atjauno un veido memoriālus Otrā pasaules karu upuriem visā Eiropā. Vācu karavīru Pirmā un Otrā pasaules kara kapu kopšanu un uzturēšanu koordinē un finansē Vācijas Tautas apvienība karā kritušo vāciešu kapu aprūpei jeb “Volksbund” no Vācijas valsts līdzekļiem un ziedojumiem.

Biķernieku memoriāls ir veltīts Otrā pasaules kara holokausta upuriem. Tas izveidots lielākajā nacisma upuru masu kapu vietā Latvijā, kur laika posmā no 1941. līdz 1944. gadam tika nogalināti aptuveni 35 tūkstoši cilvēku- ebreji, padomju karagūstekņi un nacistiskā režīma pretinieki. Memoriāls Biķernieku meža teritorijā atklāts 2001. gada 30. novembrī.

Informāciju sagatavoja:  Tatjana Smirnova, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: TSmirnova11@riga.lv.