Informācija medijiem Satiksme Pilsētvide
Rīgas domes vadība uz Austrumu maģistrāles

Piektdien, 15. septembrī, Rīgas domes pārstāvji apmeklēja Austrumu maģistrāli, lai pārliecinātos par būvdarbu progresu. Būvprojekta pirmajā kārtā darbi noslēgušies, savukārt otrajā - sācies noslēdzošais būvdarbu etaps. Būvdarbi norit atbilstoši noteiktajiem termiņiem un tos plānots pabeigt šoruden.

Austrumu maģistrāles būvniecību sāka 2021. gada maijā, vienlaicīgi realizējot abas būvprojekta kārtas. Būvprojekta pirmajā kārtā darbi noslēgušies, 31. augustā parakstot aktu par darbu pabeigšanu. Līdz ar to, šobrīd notiek dokumentācijas kārtošana, lai objektu nodotu ekspluatācijā. Savukārt Austrumu maģistrāles otrajā kārtā sācies būvdarbu noslēdzošais etaps. Objektā norit apgaismojuma un drošības barjeru izbūve, asfaltēšanas darbi, kā arī apzaļumošana. Plānots, ka satiksmi Austrumu maģistrālē atvērs, kad ekspluatācijā būs nodotas abas būvdarbu kārtas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis norāda: “Austrumu maģistrāle ir viens no lielākajiem satiksmes infrastruktūras objektiem, ko Rīga ir gaidījusi jau sen, un tās būvniecībai Rīgas dome sekmīgi ir piesaistījusi ievērojamus ES fondu līdzekļus vairāku desmitu miljonu eiro apmērā. Pievienojot Austrumu maģistrāli Rīgas transporta satiksmes tīklam, pilsētas vēsturiskais centrs varēs uzelpot, jo tiks atslogots no caurbraucošiem auto, tai skaitā kravas automašīnām. Tas savukārt paver iespējas Rīgai pilsētas centrā, piemēram, 11. novembra krastmalā, plānot aktivitātes, kas pilsētvidi padarītu cilvēcīgāku un pievilcīgāku.”

Iepriekš jau ziņots, ka maģistrāle autovadītājiem nodrošinās ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimē, neiebraucot pilsētas vēsturiskajā centrā. Tāpat kravas transportam ceļš uz ostu vairs nebūs jāmēro pa Daugavas krastmalu. Izbūvētais maģistrāles posms no Piedrujas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei būs 2,8 km garš.

Būvniecību veic piegādātāju apvienība “ACB, TILTS”, kuru veido ceļu būvniecības sabiedrība AS "A.C.B." un tiltu būvniecības sabiedrība SIA "Tilts".

Austrumu maģistrāles 1. kārtu īsteno Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Austrumu maģistrāles posma “Ieriķu – Vietalvas iela” 1. kārta: posms no Ūnijas ielas līdz Staiceles ielai” (Nr.6.1.3.1/19/I/001) ietvaros. Līguma summa ir 40,8 miljoni eiro, no kuriem 23 milj. eiro ir Kohēzijas fonda finansējums, 0,8 milj. eiro valsts budžeta dotācija un atlikušo summu 17 milj. eiro apmērā sedz Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

Informāciju sagatavoja: Lelde Rudzika, Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: lelde.rudzika@riga.lv                            

Logotips Eiropas kohezijas fonds
Turpinās darbi Austrumu maģistrālē | 15.09.2023.