Deglava tilts

23. novembrī, otrdien, tiks atjaunota satiksme pār Augusta Deglava ielas pārvadu Rīgā, noslēdzoties apjomīgiem renovācijas darbiem, kas noritēja divās kārtās. Kopš pārvada atklāšanas pirms 55 gadiem, šie ir lielākie veiktie atjaunošanas darbi tā vēsturē. Tie izmaksājuši 14.9 miljonus eiro.

“Ar vēl vienu lielu un smagu atstāto pagātnes mantojumu esam tikuši galā. Pirms pāris gadiem A. Deglava pārvads bija tik sliktā stāvoklī, ka apdraudēja cilvēku drošību, tādēļ pār to tika ierobežota satiksme. Ir paveikts milzīgs darbu apjoms, lai šo pārvadu renovētu un pār to atkal varētu atjaunot kustību pilnā apjomā. Tagad transports atkal kursēs pa tuvāko maršrutu un nebūs jāmēro apkārtceļš. Rīgā ir vēl vairāki tilti un pārvadi, kuri gaida savu kārtu uz atjaunošanu. Esam izstrādājuši plānu un tuvākajos gados atjaunosim un pārbūvēsim Gaisa (VEF), Zemitānu un G. Zemgala pārvadus, Vanšu tiltu, kā arī Mūkusalas krastmalu,” teica Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un infrastruktūras jautājumos Vilnis Ķirsis.

Būvniecības laikā nolietotā tilta konstrukcijās tika atklāti papildu bojājumi, nupat pabeigtās 2.kārtas ietvaros tika saremontēti 16 atlikušie balsti un nesošās konstrukcijas, deformācijas šuves, nomainītas bojātās balstīklas un atjaunots brauktuves segums.

Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūves rezultātā izveidota atdalīta velo josla un paplašināta gājēju ietve. Plānots, ka to varēs izmantot arī Dziesmu un deju svētku dalībnieki, virzoties uz tuvumā esošo Daugavas stadionu. Gājēju ērtībām izbūvētas arī kāpnes, kas ļaus piekļūt Vagonu ielai un pasākumu laikā arī Daugavas stadiona teritorijai.

“Esmu gandarīts, ka Augusta Deglava pārvads atkal būs pieejams pilnvērtīgai satiksmei un būtiski atslogos līdz šim ierobežoto satiksmes plūsmu. Infrastruktūras sakārtošana un pārvada sagatavošana prasīja laiku, tāpēc prieks, ka vēl viens objekts pilsētā ir darba kārtībā un ceru, ka tas kalpos kā labs piemērs pārējo tiltu un pārvadu remontam nākotnē,” sacīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve tika uzsākta 2018.gadā. 2.kārtas būvdarbi tika sākti pagājušā gada 20. septembrī.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i. Jānis Vaivods teica: “Ir patiess prieks par šī objekta būvniecības darbu noslēgumu, kas prasīja ne mazums pūļu, it īpaši, atklājot papildu defektus jau pašā būvdarbu noslēguma posmā. Noslēdzoties būvdarbiem, tiek noņemti līdzšinējie satiksmes organizācijas ierobežojumi un atjaunota satiksme visās braukšanas joslās. Pašlaik esam uzsākuši darbu pie izpilddokumentācijas sagatavošanas. Ceru, ka arī pilsētas iedzīvotājiem šis ir patīkams brīdis.”

1. posma būvniecības izmaksas veidoja 6.7 miljonus eiro (t.sk. PVN) un 2. posma 8.2 miljonus eiro (t.sk. PVN). Darbi īstenoti projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros, kura kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 48.7 miljoni eiro, tajā skaitā 37.5 miljoni eiro no ERAF  līdzekļiem, 5.6 miljoni eiro no valsts budžeta līdzekļiem, 1.5 miljoni eiro no pašvaldības līdzekļiem, 2.5 miljoni eiro no cita publiskā finansējuma un 1.7 miljoni eiro no privātā finansējuma avotiem.

Augusta Deglava pārvada būvdarbus veica SIA "Tilts", būvuzraudzību nodrošināja SIA "Firma L4", bet autoruzraudzību – SIA "Inženierbūve".

Augusta Deglava pārvads ir satiksmes pārvads Rīgā pār dzelzceļa līnijām Zemitāni—Šķirotava un Rīga—Lugaži, kas atrodas uz Augusta Deglava ielas un savieno Rīgas centru ar Purvciemu.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Daiga Konošonoka, tālr: 28313163, e-pasts: daiga.konosonoka@riga.lv.