Datums 25. novembris, 2022 – 8. janvāris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Zooloģiskais dārzs, Meža prospekts 1
Ziemas naktis Zoo

Rīgas Zooloģiskajā dārzā no 25. novembra līdz 8. janvārim notiks Ziemas naktis Zoodārzā. Šajā laikā zoodārza vārti būs atvērti arī vakara stundās. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai naksnīgā atmosfērā vērot dzīvniekus, bet arī piedalīties interaktīvi izglītojošā izstādē- spēlē “Kas tas?”, meklējot dārza teritorijā izvietotos vides objektus, vērot dzīvnieku vakara barošanas demonstrācijas, satikties ar Ziemassvētku vecīti un sasildīties pie zoodārza centrā degoša ugunskura, savukārt no 1. decembra interesentu grupām piedāvājam vakara ekskursiju pa naksnīgo zooloģisko dārzu zinoša gida pavadībā.

“Kas tas?”

Viens no galvenajiem zooloģisko dārzu uzdevumiem ir reto un apdraudēto sugu saglabāšana, tādēļ Ziemas nakšu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt sākotnēji 13 dizainera Artūra Analta veidotās interaktīvi izglītojošās izstādes-spēles “Kas tas?” objektus. Objekti ir izveidoti dzīvnieku dabiskajos izmēros, ļaujot ikvienam interesentam sajust to lielumu, samēroties ar sevi un pietuvoties kā vēl nekad. Pie objektiem izvietotā informācija arī ļaus uzzināt par dzīvnieka uzvedību, pielāgojumiem, kā arī apdraudētību. Tā kā izstādes objekti būs izvietoti visā Zooloģiskā dārza teritorijā, tad apmeklējuma laikā aicinām tos “kolekcionēt” attēlos. Ziemas nakšu laikā izstāde attīstīsies un ik pa laikam objektu daudzums palielināsies.

Rīgas Zoodārza kolekcijā 27%  ir Pasaules Sarkanajā grāmatā dažādās kategorijās iekļautas sugas. 21% sugu ir starptautiskas nebrīves populāciju menedžmenta programmas (EEP) vai to pārstāvji iekļauti Eiropas vai pasaules ciltsgrāmatās. 31% sugu atrodas Vašingtonas konvencijas jeb CITES aizsardzībā, savukārt 6% sugu ir aizsargājamas Latvijā.

Ziemassvētku vecītis

Ziemas nakšu laikā zoodārzu katru dienu līdz 23. decembrim no plkst. 18.00 līdz 20.00 apsolījis apciemot arī Ziemassvētku vecītis. Viņš noteikti viesosies pie saviem draugiem ziemeļbriežiem, taču gan jau būs sastopams arī citviet zoodārzā. Satiekot Ziemassvētku vecīti varēsiet tam iečukstēt ausī kādu vēlēšanos vai arī iedot mājās uzrakstītu vēstulīti. Un varbūt vēlēšanās piepildīsies! Ir taču Ziemassvētku laiks!

Barošanas demonstrācijas

Ziemas nakšu vakaros piedāvājam vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Plkst. 18.15 dārzeņu vakariņas saņems alpakas, plkst. 18.30 ozolzīles kraukšķinās apkakles pekari un plkst. 18.45 ar ķērpjiem no Somijas mielosies meža ziemeļbriežu saime Elmo, Lime, Kalme, Freja un šogad dzimusī Lea.

Ugunskurs pie Bērnu spēļu laukuma

Ziemas nakšu laikā zoodārza centrā pie Bērnu spēļu laukuma degs ugunskurs, radot omulīgu siltuma sajūtu. Apmeklētāji varēs pie tā ne tikai sasildīties, bet arī uzrīkot nelielu pikniku un uzcept līdzpaņemtās desiņas. Ja līs lietus, tad ugunskurs gan netiks kurināts.

Ziedo 20 €, prognozē Elmo ragu svaru un sagādā ziemeļbriežiem ķērpju vakariņas!

Tuvojoties gadu mijai ziemeļbrieži nomet ragus. Vecāki tēviņi to izdara ātrāk, savukārt jaunāki vēlāk, bet kopumā tas notiek decembrī vai janvārī. Arī mūsu ziemeļbriežu tēviņš Elmo šogad lepojas ar ļoti lielu, masīvu un krāšņu ragu rotu. Protams, intriga ir liela, cik svērs tie šajā gadā? Vai tie būs masīvāki nekā pērn, vai tomēr vieglāki! Aicinām ar Jūs izteikt savu prognozi par šīgada ragu svaru un uzsaukt vakariņas ziemeļbriedim Elmo, ziedojot 20,00 € ikvakara ķērpju maltītei. Ziemeļbriežu saimei ikdienas  maltītē, bez zāles vai siena, lapainu zaru slotiņām, dārzeņiem, ietilpst arī ķērpji, kurus Zoodārzs pasūta Somijā. Un 20 eiro ir tieši tik daudz, cik izmaksā vienas dienas porcija. 

Lai piedalītos ragu svaru minēšanā, ziedo 20,00 € un maksājuma pamatojumā norādiet iespējamo skaitli ar precizitāti līdz gramam jeb trīs ciparus aiz komata (piemēram 7,765 kg). Precīzākās prognozes autors balvā saņems gada abonementu Rīgas Zoodārza apmeklējumam. Ja būs vairāki līdzvērtīgi piedāvājumi, tad balvu saņems pirmais precīzākā piedāvājums autors.

Ziedotāju saraksts tiks publicēts zoodārza mājaslapā, savukārt dienas labdara vārds būs arī uzrakstīts īpašā stendā pie ziemeļbriežu aploka.

Šogad Ziemas naktis sāksies 25. novembrī un ilgs līdz 8. janvārim. Ieejas biļešu kases strādās līdz plkst. 19.30, iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz plkst. 20.30, savukārt pa izgaismotajām zoodārza takām varēs staigāt līdz plkst. 21.00. Skatīt ieejas biļešu cenas! 24. un 31. decembrī Ziemas naktis nenotiks, jo kases strādās līdz plkst. 14.00, savukārt zoodārzs atvērts līdz 15.00. Savukārt svētku brīvdienās - 25. un 26. decembrī, kā arī 1. janvārī - visi laipni aicināti ciemos gan dienā, gan arī vakarā. Ziemas nakšu ekskursiju jāpiesaka iepriekš pa tālr. 67518669 vai epastu zooskola@rigazoo.lv .  

Saģērbjamies atbilstoši laika apstākļiem un dodamies baudīt bagātīgo Ziemas nakšu piedāvājumu Rīgas Zoodārzā!