Datums 18. augusts, 2022
Laiks16.00
Vieta Kultūras pils "Ziemeļblāzma", Ziemeļblāzmas iela 36, Rīga, LV-1015

Turpinot tradīciju, arī šogad Rīgas dome godinās un sveiks rīdzinieku ģimenes, kuras svin Zelta kāzas – laulību 50 gadu jubileju. Šīs ģimenes savu laulību ir reģistrējušas 1972. gadā.

Svinīgais pasākums notiks ceturtdien, 18. augustā, plkst. 16.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kas atrodas gleznainā parkā Vecmīlgrāvī un kas ir kļuvusi par daudzu rīdzinieku iecienītu atpūtas vietu. Jubilāriem tiks pasniegts Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa parakstīts Goda raksts, jubilejas sudraba monēta un ziedi.

Jau 19. gadu viens no svinīgākajiem un sirsnīgākajiem pasākumiem Rīgas vasaras laikā ir Zelta kāzu jubilāru godināšana. Dalībai pasākumā jūlija izskaņā un augusta sākumā varēja pieteikties tie rīdzinieki, kuriem šogad aprit kāzu 50. gadadiena. Jau vairākus gadus pasākumā piedalās arī tie pāri, kas laulībā nodzīvojuši 60 un vairāk gadus.

Šogad apsveikumam saistībā ar Zelta un Dimanta kāzu gadadienu Rīgas dzimtsarakstu nodaļā pieteicās vairāk nekā 80 pāri. No tiem seši atzīmē 60 gadu jubileju jeb Dimanta kāzu gadadienu.

Svinīgo sveikšanu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol” sadarbībā ar Rīgas domi un Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu.

Tradīcija apsveikt laulātos pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus, radusies 2003. gadā.