Datums 18. novembris, 2020
Laiks10.00–23.59
Vieta Tiešsaistē
Valsts akadēmiskais koris "Latvija"

18. novembrī no plkst. 10.00 līdz pusnaktij būs iespēja noskatīties Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu “Dziesma dzimtenei”.  

Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde ikvienam interesentam dāvā iespēju noskatīties Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu “Dziesma dzimtenei”.

Stundu garajā koncertprogrammā iekļauti tādu komponistu kā: Imanta Kalniņa, Jura Vaivoda, Raimonda Paula, Artura Maskata, Jēkaba Jančevska, Raimonda Tigula, Lolitas Ritmanes, Ulda Stabulnieka, Ulda Marhilēviča, Emīla Dārziņ un Lūcijas Garūtas skaņdarbi, kas īpaši piemeklēti šim laikam un noskaņai.

Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs par šo koncertu saka tā: “Šī koncerta programma veidota galvenokārt balstoties uz muzikālo materiālu, kas saistīts gan ar 11. novembra notikumiem, gan ar valsts svētkiem. Komponistu palete no latviešu mūziķiem ir diezgan plaša. Iedziedāsim gan Imantu Kalniņu, gan divus jaundarbus, kas tapuši pirmā pandēmijas viļņa laikā, ko sarakstījis Jēkabs Jančevskis kopā ar Inesi Zanderi un Raimonds Tiguls kopā ar teksta autori Noru Ikstenu. Šajā koncertā būs arī viens pirmatskaņojums, ko sarakstījis Maestro Raimonds Pauls, ar ļoti skaistu un smeldzīgu tekstu par kreklu šūšanu. Izskanēs arī tādi grandi kā Stabulnieka “Barons”, Jura Vaivoda tautasdziesmu apdare “Mōte dēleņu auklēja” latgaliešu valodā, kurai ir ļoti piemērots saturs. Izskanēs arī Artura Maskata viens Madrigāls un Ulda Marhilēviča darbs no simtgades projekta, kas ir ārkārtīgi patriotisks un ļoti piemērots šim laikam, kā arī Emīls Dārziņš, kas ilgu laiku nav skanējis. Šī laika noskaņās mēs izvēlējāmies arī nodziedāt Lūcijas Garūtas Tēvreizi – tādu aizlūgumu par mums visiem, lai mēs būtu stipri, veseli un izturīgi. Šī lūgšana vienmēr ir emocionāla un man liekas, ka tā neatstāj vienaldzīgu nevienu, vai ticīgu vai neticīgu. Tāpat koncertā būs dzirdama tituldziesma, kas Valsts kora izpildījumā tika iedziedāta latviešu filmā “Dvēseļu putenis.”

Koncertu būs iespējams skatīties Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā www.facebook.com/peterbaznica.


Papildu informācija:
Liena Bogatirēviča,
Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes projektu vadītāja.
Tālr. 67181943
E-pasts: liena.bogatirevica@riga.lv