Datums 12. jūnijs, 2023 – 9. jūlijs, 2023
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
Izstades darbs

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā skatāma Talsu keramikas “Ciparnīca” izstāde “Nestabilitāte. Turpinājums.”. Izstādē apskatāmi dažādi keramikas izstrādājumi, kas izkārtoti it kā nejauši un pavirši, brīžiem šķietami, ka tūlīt kritīs.

BIEDRĪBA “CIPARNICA. TALS’ KERAMIK’” ir nevalstiska organizācija, kas dibināta Talsos 2006. gada 2. novembrī. Tajā darbojas divi keramiķi – Diāna Dzelme un Nauris Galviņš. Biedrības biedru vidū ir arī viņu izpalīgi un draugi, kā arī Talsu radošās sabiedrības pārstāvji.

Pirmā lielākā šo keramiķu izstāde “Pie saknēm” notika Talsu novada muzejā 2010. gadā, otrā – “Svētdiena” – 2016. gadā. Katra izstāde ar kaut ko ir pārsteigusi – ne vien ar vienmēr pārdomāto izstādes iekārtojumu, bet arī ar pašu kolekciju. Vienu brīdi mākslinieki vairāk centušies pievērsties tradīcijām, savukārt jau nākamajā brīdī pietuvināties mūsdienīgiem dizaina risinājumiem. Pamatvērtība, kas caurvij visus šos biedrības darbības gadus, ir vēlme visu darīt pašiem – pašu spēkiem tikuši organizēti cepļu kurināšanas pasākumi, meistardarbnīcas un dažādas akcijas, kā piemēram, podu dauzīšana.

Lai piesaistītu pirmos keramikas darbu cienītājus, vienmēr līdzās bijis arī kāds nopietns sava amata izzināšanas un mācību process – dalība dažādos podnieku saietos, koleģiāla draudzēšanās ar citiem amata brāļiem u.c. Katra, dažādos veidos gūtā pieredze un kontakti ir palīdzējuši Diānai un Naurim pašiem kļūt par meistariem - individualitātēm. Šobrīd viņu trauku kolekcijas izstādēs spēj atpazīt ne tikai keramikas pazinēji, bet arī klienti.

Biedrība “Ciparnīca. Tals’ keramik’” mājo Talsos, Lielajā ielā 30, kur telpas paši saviem spēkiem iekārtojuši Diāna un Nauris. Vieta ir kļuvusi par dinamiska darba, satikšanās un mālu iepazīšanās vietu ne tikai talsiniekiem vien. Šī izstāde turpina apliecināt ciparnieku izaugsmi  un domas oriģinalitāti, veidojot telpas un savu trauku kopīgo vizuālo kompozīciju. Savā daiļradē māksliniekiem ir pārsteidzoši labi  izdevies parādīt mūsdienu nedrošo laika izjūtu.

Ieeja bez maksas

Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 20.00