Datums 3.–31. oktobris, 2022
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
Seni priekšmeti

No 3. līdz 31. oktobrim Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" 2.stāva galerijā skatāma seno priekšmetu izstāde “(sa)Dzīve”

Kultūras centra “Imanta” 2.stāva galerijā no gada 3. līdz 31. oktobrim aplūkojama vēlā dzelzs laikmeta priekšmetu izstāde “(sa)Dzīve”. Dzelzs laikmeta pēdējais posms – vēlais dzelzs laikmets Latvijas teritorijā aptver laika periodu no 9. līdz 12. gadsimtam. Tas iezīmējās ar pakāpenisku jaunu pāreju, jaunām zināšanām, sadzīves un mākslas mainību.

Nosaukums “(sa)Dzīve” simbolizē ikdienas mazās un lielās lietas, kuras veido visu cilvēka dzīvi kopumā.

Izstādes mērķis ir radīt priekštatu par vēlā dzelzs laikmeta sadzīves priekšmetu klātesamību cilvēku ikdienā. Apmeklētājos radīt interesi turpmākai izziņai un pētniecībai, kā arī spēt saskatīt kopīgo un atšķirīgo.

Visi izvēlētie meistari ir sava amata pratēji un dzīvās vēstures entuziasti: Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētniece Mg. hist., Mg. art. Baiba Dumpe, galdnieks un seno mūzikas instrumentu meistars Andris Roze sadarbībā ar Drabešu muižas Amatu māju, rokdarbniece, adatas pinuma pētniece Madara Briede, RTU docente un seno apavu pētniece Agrita Krieviņa - Siliņa, seno apavu meistare Guna Zommere, tāšu meistars jeb tāsiķis Kaspars Zvirbulis, kurš savu amatu mantojis no senčiem, Cēsu pils amatnieks Viesturs Āboltiņš (The Black Market of the white bones), kurš specializējies no kaula un raga darināto arheoloģisko senlietu pētniecībā un repliku izgatavošanā, izmantojot senās metodes, kā arī citi entuziasti.

Ekspozīcija veidota aptverot dažādu ikdienas vajadzību un cilvēku nodarbošanās laukus. Aplūkojami apavi, cimdi un zeķes, māla un koka trauki, tāss cibas, kaula un raga galda spēles, kaula adatas, īleni, naži un citi priekšmeti.

Izstādes kuratore: Līga Ploriņa

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Ieeja bez maksas

Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 20.00