Datums 30. maijs, 2024
Laiks16.00
Vieta Rūpnīcas iela 5, iekšpagalms

Ceturtdien, 30. maijā, plkst. 16.00 Rūpnīcas ielas 5 iekšpagalmā norisināsies Rīgas pašvaldības Rūpnīcas ielas kvartāla atjaunošanas sapulce, kurā būs iespēja satikt kaimiņus un Rīgas pašvaldības pārstāvjus, kopā diskutējot par Rūpnīcas ielas kvartāla attīstību.

“Pašvaldības mērķis ir aktivizēt ēku atjaunošanas, energoefektivitātes procesu Rīgā un labākais piemērs kā to demonstrēt – atjaunot tās ēkas, kur pašvaldībai pieder dzīvokļi. Vēl vairāk – Rūpnīcas ielā ir potenciāls atjaunot arī visu kvartālu. Šādi mēs ne tikai uzlabojam dzīves kvalitāti mūsu iedzīvotājiem, bet arī veicinām ilgtspējīgu attīstību un samazinām enerģijas patēriņu, kas ir būtiski gan ekonomiskā, gan ekoloģiskā ziņā. Mēs esam apņēmušies radīt drošu, modernu un zaļu pilsētvidi, kas kalpos par iedvesmu un piemēru arī citiem Rīgas iedzīvotājiem,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Sapulcē tiks sniegtas konsultācijas par ēku renovēšanu, finansējuma saņemšanu, iespējām uzlabot iekšpagalmu infrastruktūru un labiekārtojumu.

Iniciatīva uzsākta pēc Rīgas domē apstiprinātajām “Rīgas valstspilsētas mājokļu politikas pamatnostādnēm 2024.-2030.gadam”, kas paredz izveidot programmu par to daudzdzīvokļu ēku renovācijas un iekšpagalmu revitalizācijas uzsākšanu, kurās Rīgas pašvaldībai pieder puse vai vairāk dzīvokļa īpašumu.

Sapulci organizē Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departaments sadarbībā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru.

Rīgas pašvaldībai pieder 11 610 dzīvokļu, no tiem 11 257 dzīvokļi atrodas Rīgas administratīvajā teritorijā.

Rīgas enerģētikas aģentūra sniedz bezmaksas konsultācijas par ēku atjaunošanu arī ikdienā. Konsultācijai var pieteikties mājaslapā www.renove.lv vai zvanot + 371 67012437.

Papildu informācijai aicinām sazināties ar Valteru Muzikantu: valters.muzikants@riga.lv vai +371 26230305.