Datums 25. jūnijs, 2024
Laiks14.00
Vieta Dauderu parks

Otrdien, 25. jūnijā plkst. 14.00 norisināsies pārbūvētā Dauderu parka svinīgā atklāšana.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone, Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta direktore Ilze Purmale, būvdarbu veicēja pilnsabiedrības “Guliver Construction”, projekta autora pilnsabiedrības “RE-ARTA” un būvuzraudzības SIA “Jurēvičs un partneri” pārstāvji.  

Pasākumā aicināti piedalīties arī iedzīvotāji un mediju pārstāvji. Pulcēšanās vieta jaunajā amfiteātrī.

Daudera parka pārbūve tika sākta 2020. gadā un pārbūves darbi veikti trīs secīgās kārtās. Parks no degradētas un nepievilcīgas teritorijas ir kļuvis par zaļu, labiekārtotu un patīkamu vietu, kur rīdziniekiem pavadīt brīvo laiku. Mudinot dažāda vecuma rīdziniekus pievērsties sportam, parka teritorijā 2021.gadā izbūvēts jauns skeitparks. Tagad bērniem būs pieejams jauns rotaļu laukums.

Viens no vērienīgākajiem un laikietilpīgākajiem parka pārbūves darbiem bija torņa izbūve jeb mākslīgo pilsdrupu atjaunošana. Tās pārbūvētas, nodrošinot iespēju turpmāk to izmantot  gan kā skatu laukumu, gan kā sienu alpīnisma treniņiem. Pārbūves laikā atjaunots parkā esošais bunkurs, saglabājot tā vēsturisko veidolu. Uz bunkura jumta izveidota skatuve, bet pretī skatuvei izbūvēts amfiteātris. Parka teritorijā izbūvētas kāpnes, kuras vijas visa paugurainā reljefa garumā, ļaujot parka apmeklētājiem nokļūt no torņa līdz amfiteātrim un citviet.

Visā parka teritorijā izbūvētas jaunas inženierkomunikācijas, apgaismojums un video novērošanas sistēma. Teritorija apzaļumota un labiekārtota - izvietoti jauni soliņi, atkritumu urnas, velonovietnes, izgatavots un uzstādīts metāla žogs un vārti, izbūvēti jauni gājēju celiņi.

Informējam, ka pasākuma laikā fotografēs un filmēs. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei sociālajos tīklos un sabiedrības informēšanai. Fotogrāfijas tiek uzglabātas Rīgas domes FLICKR kontā.