Datums 3. februāris, 2023 – 19. marts, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3
Glezna no sērijas “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI”
Glezna no sērijas “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI”

No 2023. gada 03. februāra izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Lielajā zālē būs aplūkojama Sandras Strēles personālizstāde “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI”. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 19. martam.

Sandras Strēles jauno personālizstādi “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI” veido divdesmit piecu monumentālu gleznojumu cikls. Sandra ir jaunās paaudzes māksliniece, kam lielformāts nav laimīgi sagadījusies nejaušība, bet gan stabils, atpazīstams rokraksts. Viņas glezniecība ir stabilas nervu sistēmas, noturīga darba režīma (lielākā daļa no izstādē izliktajām kompozīcijām ir uzgleznotas 2022. gada laikā), uzmanīgi sabalansētas formas un satura savijums.

Nosacīti Sandru varētu ievietot Latvijas glezniecības tradīcijām bagātākā un skatītāju mīlēta žanra – ainavas glezniecības lauciņā. Uz to vedina pats izstādes nosaukumus, kurā ietverts tipiskākais Latvijas ainavas raksturlielums: brikšņi – sīku, smalku krūmāju un kritalu pelēcīgais pinums. Tomēr Sandra risina ainavu pa savam, demonstrējot spēju pašpietiekami dekoratīvu, acij tīkamu glezniecību, kas “neplosās un neplosa”, ievietot lielākā, intelektuāli izsvērtā sistēmā, kur gludi apgleznotās akrila virsmas notur daudzos uzgleznotos elementus kopā (sēnes, matrjoškas, dārza rūķus, tenisa kortus un nepabeigtas ēkas) un pārdomāti virza skatītāju no kompozīcijas pie kompozīcijas garā ceļojumā. Sandra savās intervijās vairākkārt uzsvērusi, ka viņas glezniecības izpratni visprecīzāk spēj raksturot jēdzieni “stāsts, stāstniecība, serialitāte” – kur stāsts turpinās no vienas gleznu sērijas uz nākamo, kur “kaut kas” notiek aiz gleznām vai starp gleznām. “Glezniecība ir vislēnākais no visiem kino” – tā pati savu stāstniecības metodi glezniecībā ir raksturojusi pati Sandra.

Sandra Strēle dzimusi 1991. gadā. 2016. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu glezniecības nodaļā, kā arī vienu semestri studentu apmaiņas programmas ietvaros pavadījusi Antverpenes Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā. Sandra ir saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda vizuālās mākslas stipendiju (2012), Brederlo fon Sengbuša mākslas balvu (2014), SEB bankas stipendiju glezniecībā (2016), prestižas stipendijas no fonda “The Elizabeth Greenshields” Kanādā (2019, 2021), Jaunā gleznotāja balvu (2019) un PIAB balvu Starptautiskajā Barselonas laikmetīgās mākslas mesē Spānijā (2022). Sandra Strēle ir sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un mākslinieku rezidencēs Itālijā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā un citur. Šobrīd māksliniece studē Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālā doktora studiju programmā.

Ar Rīgas mākslas telpu māksliniece sadarbojas jau otro reizi – 2019. gadā lielajā zālē noritēja Strēles personālizstāde NOSTALĢIJA.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa", atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds un Kokmuiža. 

Darba laiks: 11.00-18.00. Pirmdienās slēgts