Datums 10. decembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Valsts tehnikums
Telpu orientēšanās

Galvaspilsēta aicina pieteikties “Telpu orientēšanās kausam 2022”, kas sāksies 29. oktobrī un notiks divu mēnešu garumā. Sacensību mērķis ir apliecināt orientēšanos kā pieejamu sporta veidu jebkuram dzimumam un vecumam, kā arī noskaidrot ātrākos orientieristus telpās deviņās vecuma grupās.

Dalībnieki var pieteikties deviņās vecuma grupās, no kurām četras ir sieviešu, četras ir vīriešu un viena ir atklātā jeb iesācēju grupa. Pieteikties ne vēlāk kā trīs dienas pirms katra posma ir iespējams tiešsaistē un sacensību dienā klātienē attiecīgajā norises vietā.

Sacensības notiks sešos posmos:

  • 29. oktobrī Mežaparka Lielajā estrādē;
  • 12. novembrī Rīgas Centrāltirgū;
  • 27. novembrī “Arēnā Rīga”;
  • 3. decembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā;
  • 4. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē;
  • 10. decembrī Rīgas Valsts tehnikumā.

Katrā vecuma grupā uzvarēs tas dalībnieks, kura abu distanču rezultātu summa būs vismazākā. Kopvērtējumā apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus katrā no vecuma grupām. Lai iegūtu ieskaiti kopvērtējumā, ir jāpiedalās vismaz četros no kausa posmiem.

“Telpu orientēšanās ir lielisks veids, kā pagarināt orientēšanās sezonu, līdztekus iepazīstot Rīgas pašvaldības ēkas, kurās ikdienā apmeklētāji no malas ne vienmēr var iekļūt. Lai orientētos telpās, tiek izmantots pielāgots ugunsdzēsības plāns, uz kura pamata veidotas orientēšanās kartes. Dalībnieki pēc izvēles vai noteiktā secībā apmeklēs kontrolpunktus, savukārt pēc sacensību noslēguma ēku telpās tiks piedāvātas ekskursijas,” norāda sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Pirms katra posma iesācējiem būs nodrošinātas informatīvi praktiskas mācības ar mērķi iepazīt šo sporta veidu. Tāpat ir izveidota speciāla atklātā grupa, kurā dalībnieki bez laika ierobežojuma varēs apmeklēt kontrolpunktus un izzināt šo aktivitāti.

Telpu orientēšanās distance atbilst saīsinātai tradicionālajai sprinta distancei. Sacensībās tiks izmantota elektroniskā atzīmēšanās sistēma “SportIdent”. Vairāk par pasākumu var uzzināt tīmekļvietnē. Tā norisi atbalsta Rīgas pašvaldība.