Datums 8.–30. novembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11
Uzzīmēts briedis
Mākslinieces Rasas Jansons pasākuma vizuālais noformējums

Radošā darbnīca "18. novembris" pieejama novembrī no otrdienas līdz sestdienai. Savukārt svētkos un tiem tuvās dienās - 11., 12., 18., 19. novembrī, t.i. piektdienā un sestdienā - bez maksas. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Rīgas Porcelāna muzejs 2022. gada novembrī piedāvā īpašas svētku darbnīcas, veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas, suverenitātes un nacionālās identitātes tēmām. 11.,12. un 18., 19. novembrī svētku darbnīcas piedāvājums ir bez maksas.

Svētku darbnīcas dalībniekiem būs iespēja veidot savas kompozīcijas uz porcelāna priekšmetiem, izmantojot dekolēšanas tehniku un īpaši pasākumam izstrādātu tematisku krāsu un motīvu dekolus. Dekols ir “novelkamā bildīte”, kuru ir iespējams pielīmēt porcelāna virsmai – pēc apdedzināšanas tas iekūst glazūrā, veidojot noturīgu krāsas klājumu. Šī tehnika ļauj viegli darboties arī nepieredzējušiem meistariem. Piedāvājumā būs mākslinieka radīti grafiski elementi ar totēmisma un etnogrāfisku rakstu motīviem, ko izmantot jau gatavus, kā arī dažādu krāsu dekolu loksnes, no kurām izgriezt savas formas un brīvi veidot ornamentus, kompozīcijas un kolāžas uz baltā porcelāna. Piedāvājumā dažādu izmēru un formu porcelāna trauki un citi objekti pēc izvēles. Dekolētie priekšmeti pēc apdedzināšanas būs saņemami Muzejā un kalpos kā atmiņas rosinošs suvenīrs arī pēc svētku izskaņas.

Radošā darbnīca "18. novembris" pieejama tikai novembrī, papildus muzeja pamata piedāvājumam. Dalības maksa darbnīcā EUR 8.00 (izņemot 11., 12., 18., 19. novembrī, kad piedāvājums pieejams bez maksas).

Darbnīcas apmeklējumam nepieciešams pieteikties iepriekš pa tālruni +371 26406354 katru dienu no 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Pakalpojums pieejams individuāliem apmeklētājam vai personu grupai kopskaitā līdz 6 cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Darbnīcas vadīs muzejpedagoģes, mākslinieces Astra Kaprāne un Rasa Jansone.

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības organizētajiem valsts svētku mēneša pasākumiem. Lāčplēša dienai un Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajiem pasākumiem aicinām sekot Rīgas pašvaldības sociālo tīklu kontā "Rīgā notiek", kā arī tīmekļvietnēs kultura.riga.lv/lv un svetki.riga.lv/.