Datums 9.–30. aprīlis, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11, Vecrīga (ieeja no Konventa sētas)
 Radošā darbnīca “Sagaidot pavasari”. Rīgas Porcelāna muzejā.
Radošā darbnīca “Sagaidot pavasari”. Rīgas Porcelāna muzejā. Foto: Gvido Kajons

Aprīlī Rīgas Porcelāna muzeja radošās darbnīcas apmeklētāji varēs apgūt kolāžas un aplikācijas iemaņas, veidojot savas kompozīcijas uz porcelāna izstrādājumiem.

Muzeja darbnīcas piedāvājumā ir dekolu lapas ar gatavu dizainu – ornamentiem, dzīvnieku un augu tēliem, kā arī krāsainas dekolu loksnes, no kurām var izgriezt pats savas formas un siluetus, un veidot uz traukiem neatkārtojamas kompozīcijas.

Dekoli ir “novelkamās bildītes” ar keramisko krāsu, kas tiek nostiprināta uz trauka, apdedzinot izstrādājumu krāsnī 920 C° grādu temperatūrā. Pēc apdedzināšanas traukus var droši izmantot ikdienā, jo dekors ir noturīgs.

Darbnīcas laikā varēs apgūt porcelāna dekorēšanas un kompozīcijas veidošanas pamatus, iegūt jaunas zināšanas par dažādām dekorēšanas tehnikām un krāsu specifiku, izmēģināt tās praksē.

Dalībai darbnīcā īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem no 7 gadu vecuma, jaunieši, seniori, kā arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Vita Lukstiņa un Astra Kaprāne. Dalības maksa darbnīcā ir 6.70 EUR – 19.00 EUR atkarībā no dekorēšanai izvēlētā priekšmeta vērtības.

Darbnīcai obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +37126406354, zvanot laikā no otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 11.30 līdz 17.30.

Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits darbnīcā ir ierobežots.

 

Rīgas Porcelāna muzejs. Kalēju ielā 9/11, Vecrīgā (ieeja no Konventa sētas)
Darba laiks: Otrdienas – Svētdienas no 11.00 līdz 18.00; Pirmdien - slēgts.

Ieejas biļetes: EUR 5.00; EUR 3.50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem). Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem; I un II grupas invalīdiem; politiski represētām personām; Latvijas muzeju darbiniekiem; Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem; Latvijas Mākslinieku savienības biedriem; Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem; mākslas, dizaina un amatniecības skolu audzēkņiem, uzrādot apliecinošu dokumentu.