Datums 8.–23. decembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta NVO nams, Ieriķu ielā 43a

Ar Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrības “Dace” gādību NVO namā no 2022. gada 8. decembra būs apskatāma bērnu ar īpašām vajadzībām radošo darba izstāde “Pasaule ap mani”. Šādu izstādi, kurā darbu autori ir bērni ar īpašām vajadzībām, biedrība “Dace” rīko jau astoņpadsmito reizi. Pasākuma mērķis ir celt mazo mākslinieku pašapziņu, ļaut bērniem apzināties, ka viņi ir talantīgi, kā arī novērtēt viņu veikumu, apbalvojot izstādes dalībniekus. Izstāde “Pasaule ap mani” NVO namā būs apskatāma līdz 23. decembrim. 

Izstādē piedalās Rēzeknes internātpamatskolas-attīstības centra, biedrības „Rīgas pilsētas Rūpju bērns” dienas aprūpes centra „Cerību māja”, Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolas, Rīgas 4. pamatskolas, Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas audzēkņi un Valsts sociālās aprūpes centra filiāles “Ezerkrasti” pārstāvji.

Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrības ”Dace” valdes priekšsēdētāja Dace Deizija Rode stāsta: “Dalība izstādē un svētku pasākumā „Pasaule ap mani” bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem ar invaliditāti sniedz iespēju izkustēties no ierastās vides un piedalīties svētku sarīkojumā, dažiem tā ir pirmā viesošanās Rīgā. Katru gadu izstāde ir atšķirīga, jo bērnu radošums un fantāzijas iemājo viņu darbos, un katru reizi tajā atklājas brīnišķīgi bērnu talanti, viņu spējas rūpīgi izpildīt savus darbus. Izstādē, kā ik gadu, bērni piedalās ar dažādās tehnikās darinātiem – līmētiem, filcētiem, adītiem, izšūtiem vai no koka veidotiem darbiem, atspoguļojot sev tuvu tēmu.”

Izstādes “Pasaule ap mani” darbu autoru – mazo mākslinieku godināšanas pasākums notiks NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A), pirmdien, 12. decembrī.

Svētku pasākums sāksies plkst. 11.00, kad bērniem būs iespēja darboties trīs radošajās darbnīcās. Par darbnīcu saturu un Ziemassvētku noskaņām tajās gādās nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Biedrība “Es varu visu!” aicinās uz darbnīcu “Jautrie rūķu palīgi”, kurā ikviens varēs izgatavot jautrus rūķu palīgus - briedīšus, citus rūķus, sniegavīru Olafiņu, Piparkūku vīriņu vai pat zaļo, īgno Grinču, izmantojot vienkāršas, ikdienā sastopamas papīra lietas, līmi, filcu, šķēres un radošo iztēli. Biedrība “Iļģuciema sievietes” darbnīcā “Ziemas ainavu darbnīca” piedāvās veidot miniatūras ainavas no dabas materiāliem - priežu mizas, egļu, priežu zariem, dažādām sūnām, smilgām, kaltētiem augiem u.c. Latvijas sieviešu invalīdu apvienība “Aspazija” aicinās mazos apmeklētājus uz darbnīcu “Sveču rotāšana svētkiem”, kurās varēs apdarināt sveču ietvarus ar uzlīmēm, pērlītēm u.c. materiāliem, radot skaistas dāvanas gan sev, gan mīļam draugam.

Savukārt plkst.12.00 sāksies svētku pasākums, kurā dalībniekus un viesus sagaidīs muzikāli pārsteigumi. Pasākumu vadīs un dziedās skatuves mākslinieki no “Anetes Porgas Sirdsmūzikas dueta”. Pasākumā viesosies Rūķis Lina Vīne. Visi mazie mākslinieki – radošo darbu autori saņems atzinības rakstus un dāvaniņas. Noslēgumā bērnus sagaida svētku cienasts.