Datums 30. maijs, 2024
Laiks17.00
Vieta Koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, Krāsotāju iela 12

Pieteikties pasākumam

Koka renovācijas centra ēka

Ceturtdien, 30. maijā, plkst. 17.00 Rīgas pašvaldība aicina uz lekciju “Vēsturisko koka logu atjaunošana”. Pasākums notiks klātienē “Koka Rīga” telpās Krāsotāju ielā 12, Rīgā.

Lekciju vadīs arhitektoniski mākslinieciskās izpētes restaurators-vecmeistars, izpētes un projektēšanas biroja “Arhitektoniskās izpētes grupa” arhitekts ar vairāk nekā 35 gadu pieredzi arhitektūras vēstures pētniecībā Dr. arch. Ilmārs Dirveiks.

Lekcija paredzēta vēsturisko ēku īpašniekiem un citiem interesentiem. Lekcijā būs iespēja iepazīties ar informāciju par vēsturisko logu konstrukcijām, elementiem, formām un to atšķirībām dažādos laika periodos, uzsvaru liekot uz 19.gs. vidu līdz 20. gs., kā arī logu atšķirībām mūra un koka namos.

Lekcijā tiks sniegta iespēja izprast dažādās pieejas un veicamās darbības, lai izgatavotu koka logu kopijas, ja izzuduši nama vēsturiskie paraugi, kā arī sniegta informācija, kādas prasības jāievēro izgatavojot analogu, lai koka logs ietver ne tikai augstus estētiskos, bet arī tehniskos rādītājus. Tāpat tiks apskatītas visbiežāk pieļautās kļūdas un nepilnības, izgatavojot koka logu kopijas, un sniegti ieteikumi, kā no tām izvairīties.

Reģistrācija pasākumam, zvanot uz tālruni +37167037293, rakstot uz e-pasta adresi atjauno@riga.lv vai aizpildot pieteikuma anketu.

Papildus informējam, ka divas nedēļas pēc lekcijas tiek plānota pirmā meistarklase par koka logu atjaunošanu un saglabāšanu. Sekojiet informācijai mājaslapā: https://atjauno.riga.lv/koka-riga/