Datums 22. aprīlis, 2023 – 4. jūnijs, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, Jauniela 29a, Rīga (Vecrīga)
Izstādes afiša

No 22. aprīļa līdz 4. jūnijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A, skatāma tautas lietišķās mākslas studiju radošo darbu izstāde “Cilvēks. Prasme. Tradīcija”, kas ir veltījums gaidāmajiem XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem un tā galvenā ideja balstīta tautas mākslas seno vērtību un prasmju saglabāšanā un to pārmantojamībā daudzu gadsimtu garumā.

Ātri, viens aiz otra traucas gadi un gadsimti. Pāri zemēm veļas kari un dažādas varas. Taču stipras tautas nezaudē savu dzīves ziņu un to turpina nākamās paaudzes.

Latviešu spējas reizēm ir apbrīnojamas – laiku plūdumā mēs nezaudējam sev raksturīgo un saglabāto, bet attīstām to tālāk. Mēs stipri turamies pie Latvijas tradīcijām un mūsu vērtībām. Pateicoties daudzajiem meistariem tautas lietišķā māksla neko nezaudē, bet kļūst aizvien pilnīgāka, rūpīgāk izstrādāta un krāsās bagātāka, saskaņotāka.

Izstādes ekpozīciju veido 13 Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju meistaru un dalībnieku veidotie un darinātie darbi. Kopā Rīgā darbojas 26 tautas lietišķās mākslas studijas un ikvienam interesentam ir iespēja pieredzējušu meistaru vadībā bez maksas apgūt kādu no astoņām lietišķās mākslas nozarēm: tekstils, keramika, pinumi, rokdarbi, kokapstrāde, ādas mākslinieciskā apstrāde, metālkalumi un rotu darināšana. Studiju mājvietas ir gan kultūras centri, gan individuālās darbnīcas.  Izstādē būs iespēja uzzināt arī vairāk par nozaru attīstību Latvijas teritorijā no senatnes līdz pat mūsdienām.

Ieejas maksa 2,00 EUR, pensionāriem un skolēniem 1,00 EUR.

Izstādes darba laiks:
  • pirmdiena - trešdiena plkst. 10.00-18.00
  • ceturtdien plkst. 10.00-16.00
  • piektdiena - svētdiena plkst. 10.00-18.00