Datums 28. novembris, 2022 – 30. decembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Skolēnu pils, Krišjāņa Barona iela 99

Bērnu un jauniešu centrā “Rīgas Skolēnu pils” atklāta daudzveidīga un bagātīga Rīgas Skolu muzeja izstāde “Skola. Apģērbs. Laikmets”, kur reprezentēta apģērba mainība izglītības iestādēs 20. gadsimtā.

Izstādi ievada “astoņas grāmatas” jeb likumdošanas akti par skolā valkājamo apģērbu, parādot ražošanā ieviestās formas un arī nerealizētās ieceres. Tādi elementi kā cepures, formas, skolu nozīmes un žetoni, saktas un piespraudes, prievītes un auseklīši veido skolēna identitāti, piederību skolai, tautībai un ideoloģijai. Īpaši spilgti modes tendences un to ietekme uz skolas apģērba mainību ieraugāma 20. gadsimta 60. – 70. gadu izlaidumu fotogrāfijās, kleitās un aksesuāros.

Atsevišķa izstādes sadaļa veltīta skolotāju vizuālajam tēlam un ģērbšanās paradumiem galvenokārt 20. gadsimta otrajā pusē. Pateicoties sabiedrības atbalstam, iegūtie priekšmeti, kas vēstī par 1970. gadu skolotāju ģērbšanās stilu un tolaik izmantotiem aksesuāriem, var būt negaidīts pārsteigums daļai izstādes apmeklētāju.

“Eksponētie materiāli, tērpi un fotogrāfijas uzrunās gan skolu jaunatni un viņu skolotājus, gan ikvienu interesentu, kam ir vēlme ielūkoties apģērbu vēsturē, tādējādi apmeklētājos raisot atmiņas un pārdomas. Ceram arī uz sabiedrības atsaucību Rīgas Skolu muzeja krājuma bagātināšanā,” uzsver izstādes kuratore Ilze Jākobsone.

Izstādi “Skola. Apģērbs. Laikmets” ikviens interesents var apskatīt līdz šī gada beigām Krišjāņa Barona ielā 99, Rīgā, darba dienās (no pirmdienas līdz ceturtdienai) laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00. To organizē Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Skolu muzejs sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Rīgas Skolu muzeja izstāde “Skola. Apģērbs. Laikmets” | 22.11.2022