Datums 5. decembris, 2023 – 5. februāris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša ielā 48 – 8.
Glezna ar zvirbuļiem

Aleksandra Čaka muzejā no 2023. gada 5. decembra līdz 2024. gada 5. februārim skatāma mākslinieces Inetas Freidenfeldes izstāde “Pilsētas eņģeļi”.

Māksliniece Ineta Freidenfelde iedvesmu radošajam darbam gūst pilsētvidē. Rezultātā tapis izstāžu cikls “Pilsētas eņģeļi”, kurā atspoguļota urbānā ekosistēma un garīgās pasaules saplūšana vienā veselumā. Māksliniece iedvesmojusies no A. Čaka dzejas, kas līdzīgā valodā runā par telpu mums apkārt, pilsētas savdabīgo vidi, kur traucas tramvaji un automobiļi, bet neievērots paliek mazais un  neaizsargātais – augi, putni, dzīvnieki.

I. Freidenfelde savas izstādes tapšanai kā materiālu izmanto vecus logu slēģus, kas savu mūžu nokalpojuši kādā Pārdaugavas mājā, kura nojaukta. Logu slēģi ir gan simbols A. Čaka dzejā, gan ekoloģiska pieeja materiālu atkārtotai izmantošanai un vides piesārņojuma ierobežošanai. Tas ļauj jau novecojušām lietām pārtapt mākslas darbā un ir mākslinieces uzstādījums - neļaut mākslai piesārņot vidi, izmantojot videi nedraudzīgus materiālus.  

Darba laiks:

Otrdienas - Sestdienas no 11.00 līdz 17.00;

Svētdien, pirmdien – slēgts