Datums 2.–28. februāris, 2023
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
Biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” dalībnieki

No  2. līdz 28. februārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 1. stāva galerijā skatāma izstāde “Miljons sveču”.

Izstādē varēs aplūkot dažādu formu un krāsu sveces, ko radījusi biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” (Association “Latvian Movement for Independnet living”). 2019. gada 30. oktobrī biedrība uzsāka kampaņu “Miljons sveču grupu mājai”, lai vāktu līdzekļus jauna, mūsdienīga, Latvijā vēl nebijuša pakalpojuma izveidei - grupu mājai jauniem cilvēkiem ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem (garīga atpalicība, cerebrālā trieka, autisms, Dauna sindroms u.c.). Grupu mājas pakalpojuma galvenais uzdevums - nodrošināt iespēju cilvēkiem pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā arī tad, ja  ikdienā nepieciešamais atbalsts ir ļoti liels. 

Radot un pārdodot sveces  no līdzcilvēku un uzņēmumu ziedojumiem, biedrība jau sakrājusi 250’000,00 EUR un turpina pierādīt, ka neviens sapnis nav par lielu un neaizsniedzamu, un neviens darbs nav nepadarāms.

Biedrība joprojām cenšas darīt visu, kas ir viņu spēkos un neatlaidīgi gatavo sveces. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir emocionāli atbalstīt ģimenes, kurām šis pakalpojums ir nepieciešams jau šobrīd. Biedrības pārstāji stāsta: “Piemēram, mums ir ģimenes, kurās vecāki trīsdesmit gadu laikā nekad nav varējuši doties kopīgā atvaļinājumā, mums ir vecmāmiņa, kurai ir vairāk kā 80 gadu un viņas vienīgais sapnis ir redzēt mazmeitai drošu nākotni. Mēs izjūtam ļoti lielu atbildību par šo ģimeņu dzīvi nākotnē.”

Ieeja bez maksas

Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 20.00