Datums 31. maijs, 2024 – 8. oktobris, 2024
Laiks10.00–18.00
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)
Krūze un glāzes
Krūze un glāzes. Stikls. Anglija, 19.gs.b. Muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" krājums. Foto - Gvido Kajons.

Pavasara izskaņā un krāšņajā vasaras ziedēšanas laikā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina aplūkot izstādi “Maijpuķītes”. Tajā būs iespējams aplūkot interjera priekšmetus, traukus un pastkartes no desmit Latvijas muzeju krājumiem un vairākām privātkolekcijām.

Maijpuķīte priecē  ar saviem elegantajiem, trauslajiem ziediem un reibina ar apburošo smaržu. Daudzās Eiropas valstīs tā ir tīrības, prieka, mīlestības, sirsnības, laimes un veiksmes simbols. Dažādos dekoros maijpuķītes attēlotas gan vienas, gan kopā ar citiem ziediem - neaizmirstulēm, atraitnītēm, ceriņiem un pat rozēm.

Izstādē maijpuķītes būs redzamas uz dažādām lietām, kas tapušas laika posmā no klasicisma līdz mūsdienām – stikla, porcelāna un metāla traukiem, interjera priekšmetiem, mākslas darbiem, žurnāliem un pastkartēm.

Daudzveidīgajā izstādes priekšmetu klāstā īpaši izceļami jūgendstila laika šķīvji ar elegantu maijpuķīšu un ceriņu dekolu, kas lietoti kādreiz populārajā  restorānā “Edinburgas parks”.  Ikkatru muzeja apmeklētāju priecēs izsmalcinātas krāsainā stikla vāzes, Villeroy & Boch majolikas šķīvji, Ģederta Eliasa glezna un viens no unikālajiem mākslinieka Oļega Auzera sudraba kalumiem.

Izstādē eksponēti priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma, kā arī no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Limbažu muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rīgas Porcelāna muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Rundāles pils muzeja, Talsu novada muzeja krājuma, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un vairākām privātkolekcijām.

Izstāde “Maijpuķītes” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” skatāma no 2024. gada 31. maija līdz 8. oktobrim. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00 katru dienu, pirmdienās slēgts.