Datums 13. decembris, 2022 – 4. februāris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša ielā 48 – 8
Izstādes plakāts

Aleksandra Čaka muzejā Ziemassvētku svinības sāksies 13. decembrī, kad plkst. 16.00 tiks atklāta izstāde “Krāsainie Ziemassvētki”, kas stāsta par svētku svinēšanu dzejnieka A. Čaka ģimenē.

Izstādi veido dzejnieka ģimenes fotogrāfijas, pastkartes, dokumenti, akcentējot svētku noskaņu A. Čaka mājās.

Aleksandra Čaka ģimenē Ziemassvētkus varēja svinēt divas reizes gadā no 24. decembra līdz 7. janvārim, jo dzejnieka tēvs Jānis Čadarainis bija pieņēmis pareizticību un dēls Aleksandrs kristīts Rīgas Debesbraukšanas latviešu pareizticīgo baznīcā, bet māte Emīlija Lizete Čadaraine bija luterticīga.

Nav saglabājušās ziņas, vai ģimene svētku priekšvakarā apmeklējusi kādu baznīcu, bet dzīves grūtajos brīžos A. Čaks vienmēr iegājis Sv. Aleksandra Ņevska baznīcā Brīvības ielā aizdegt sveci.

Dzejnieka mājās Ziemassvētku egle tiks rotāta ar autentiskiem A. Čaka ģimenes un 20. gadsimta pirmās puses egļu dekoriem.

Savukārt A. Čaka dzimtas pārstāve, dzejniece Elita Bičevska ievedīs pasākuma apmeklētājus Ziemassvētku dzejas burvībā.

Īpaša vieta pasākumā būs atvēlēta scenogrāfa un vitrāžista Luda Ludviga Bērziņa (1929-2021) darbam “Dzejnieks”, ko mākslinieka ģimene dāvinājusi muzejam.

Izstāde “Krāsainie svētki” muzejā būs apskatāma no 2022. gada 13. decembra līdz 2023. gada 4. februārim.

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības Ziemassvētku ieskaņas pasākumiem. Ar visiem svētku pasākumiem Rīgā var iepazīties tīmekļvietnē https://svetki.riga.lv/, kā arī sekot līdzi pašvaldības sociālo tīklu lapā "Rīgā notiek".

Darba laiks:

Otrdienas - Sestdienas no 11.00 līdz 17.00

 

Svētdien, pirmdien – slēgts