Datums 17. janvāris, 2023
Laiks17.00
Vieta Kultūras centrs "Iļģuciems", Lidoņu iela 27 k-2
Latgales valnīši

Otrdien, 17. janvārī, plkst. 17.00 Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” un biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” aicina uz suitu cimdiem veltītu tikšanos Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” Lidoņu ielā 27 k-2.

Aicinām uz grāmatas “Suitu novada mantojums. Suit pierkstaiņ un dūraiņ” prezentāciju un tikšanos ar  grāmatas radošo komandu. Izdevums tapis 12 gadu laikā kā pētījums, kas aptver daudzos Latvijas muzejos, krātuvēs un privātajos pūros glabātos pirkstaiņus un dūraiņus, kas tapuši suitu novadā. Krāšņās un apjomīgās grāmatas 656 lappusēs var atrast ne tikai seno cimdu fotogrāfijas un tehniskos zīmējumus, bet arī suitu cimdu rakstu zīmju un to nosaukumu apkopojumu, dzijas krāsu toņu salīdzinājumu un specifisku adīšanas tehniku aprakstus.

Pēc grāmatas prezentācijas būs praktiskā nodarbība adītājām “Adīsim suitu cimdus!” kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi” adītājām un ekspresizstāde – cimdi, valnīši un rakstraudži.

Nodarbība adītājiem ar priekšzināšanām, līdzi jāņem adāmadatas. Pasākums notiek sadarbībā ar biedrību “Etniskās kultūras centrs “Suiti””.

Ieeja bez maksas.