Datums 1.–30. novembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
 Foto izstāde “Brīvības piemineklis laiku laikos”

No 1. līdz 30. novembrim Rīgas kultūras un atpūtas centra "Imanta" skatlogos apskatāma foto izstāde “Brīvības piemineklis laiku laikos”.

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos visu diennakti būs skatāma foto izstāde “Brīvības piemineklis laiku laikos”. Izstādes ekspozīcijā  redzamas fotogrāfijas, kurās Brīvības piemineklis, dažādos rakursos un laiku laikos, savā vietā, stāv cēli un lepni.

Doma par monumentu, kas simbolizētu vēsturē pirmās neatkarīgās Latvijas valsts Latvijas Republikas izveidošanu radās jau drīz pēc valstiskās neatkarības iegūšanas. Pēc vairākiem konkursiem 1930. gadā tika izvēlēts tēlnieka Kārļa Zāles (18881942) mets “Mirdzi kā zvaigzne”. Pieminekļa pamatakmens tika ielikts 1931. gadā, bet jau 1935. gada 18. novembrī to svinīgi atklāja valsts prezidents Alberts Kviesis.

Šobrīd Brīvības piemineklis ir Latvijas valsts galvenais simbols. Pie tā noliek ziedus Latvijas oficiālie viesi valstsvīri no dažādām valstīm. Piemiņas brīžos deportācijās un ciešanās mocītos piemin visi Latvijas ļaudis, veidojot pieminekļa pakājē ziedu paklāju, savukārt, ārzemju tūristi aplūko varenos skulpturālos tēlus, cenšoties tajos saskatīt Latvijas garu un izprast tās vēsturi.

Izstāde apmeklētājiem ir bez maksas visu diennakti.

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības organizētajiem valsts svētku mēneša pasākumiem. Lāčplēša dienai un Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajiem pasākumiem aicinām sekot Rīgas pašvaldības sociālo tīklu kontā "Rīgā notiek", kā arī tīmekļvietnēs https://kultura.riga.lv/lv un https://svetki.riga.lv/.