Datums 18. aprīlis, 2024
Laiks14.00
Vieta Rīgas Centrāltirgus, Spīķeru iela 3

Pieteikties pasākumam

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18.aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Koncepcija tiek izstrādāta nākamajiem 10 gadiem, un tā ietver gan esošās situācijas izvērtējumu, gan ilgtermiņa attīstības  plānu,  mērķus un sasniedzamos rezultātus.

‘Rīgas Centrāltirgus ir nozīmīgu pārmaiņu priekšā. Tālākai attīstībai tam nepieciešamas apjomīgas investīcijas, kas mērāmas vairākos desmitos miljonos eiro. Tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs brīdis, kad īpašniekam jāizšķiras par to, kādu vēlamies redzēt šo pilsētai svarīgo objektu. Tirgi pasaulē mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra, zinātne, sports. Mainoties mazumtirdzniecības situācijai, mainās arī tirgus funkcionalitāte. Mūsu uzdevums ir kopā ar īpašnieku – Rīgas pašvaldību un sabiedrību, uzzīmēt ceļa karti nākamajiem gadiem, lai nepieciešamās investīcijas var veikt mērķtiecīgi!’ skaidro SIA Rīgas nami valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.

Veicot esošās situācijas izvērtējumu, nosakāma Rīgas Centrāltirgus kā tirgus loma pilsētā, analizējami Baltijas jūras reģiona valstu atbilstošāko tirgu attīstības virzieni, kā arī jāsniedz tirgus teritorijas telpiskais un funkcionālais izvērtējums – par apbūvi, tirdzniecības zonām, publisko ārtelpu, teritorijas labiekārtošanu un proporcionālo sadalījumu starp Centrāltirgus tirdzniecības, pakalpojumu, biroju, tūrisma un kultūras objekta funkciju.

Lai koncepcija būtu vispusīgi pamatota u atbilstu gan iedzīvotāju vēlmēm gan saimnieciskajam pamatojuma, piedāvāto attīstības scenāriju apspriešanā, izvērtēšanā un gala varianta izvēlē būtiska loma būs Rīgas valstspilsētai, tās deputātiem un visiem ieinteresētajiem rīdziniekiem, kuri izstrādes gaitā aicināti izteikt savu viedokli  un diskutēt par Rīgas Centrāltirgus attīstības piedāvājumu nākamajiem 10 gadiem.

Diskusija noritēs vienā no RCT teritorijas ēkām Spīķeru ielā 3. plkst 14.00. Lai pieteiktos diskusijai klātienē, interesenti aicināti aizpildīt pieteikšanās veidlapu šeit:  https://ej.uz/diskusijaCT

Rīgas Centrāltirgus ir lielākais Eiropas tirgus, kura kopējā zemes platība ir 9,9 ha, bet no tās tirgus statuss ir noteikts teritorijai 6,7 ha platībā. Tirgū ir pieci segti paviljoni: Piena, Gaļas, Zivju, Sakņu un Gastronomijas paviljoni. Tirdzniecības vietu kopskaits ir līdz 3000 vietām. Preču piegādei, transporta kustībai un autostāvvietām tiek izmantota arī pilsētas kanāla mala. Centrāltirgus teritorijā ir 18 spīķeru ēkas. Centrāltirgus apmeklētāju skaits dienā sasniedz 30 000 – 50 000 cilvēku. Rīgas Centrāltirgus kopā ar Vecrīgu 1997. gadā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

SIA “Rīgas nami” ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības dibināta kapitālsabiedrība, lai sniegtu pakalpojumus un pārvaldītu īpašumus, kuri ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai un drošībai. “Rīgas nami’’ ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs, kā arī pasākumu centru “Splendid Palace” un “Melngalvju nams” īpašnieks. . Par tādu tas kļuva 2022. gada nogalē, reorganizācijas laikā apvienojot četras Rīgas valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas nami” un SIA “Rīgas serviss”.