Datums 7. jūnijs, 2021 – 31. jūlijs, 2021
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV-1067
Ceļojošā izstāde “AccessAbility: tiesības uz cieņpilnu dzīvi”

1. stāva galerijā eksponēta ceļojošā izstāde “AccessAbility: tiesības uz cieņpilnu dzīvi”. Dzīvot ar cieņu, neskatoties uz invaliditāti, ir cilvēka tiesības saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. Dodot iespēju ikkatram tikt redzētam un sadzirdētam, mēs ejam pretī ikviena cilvēka tiesībām uz cieņpilnu dzīvi. Izstādē redzami 14 Zviedrijas un 14 Latvijas cilvēku ar invaliditāti portreti un personīgie stāsti par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem, cerībām, bēdām, prieku, darbu, ģimenēm un mīļajiem. Izstādes mērķis ir parādīt, ka mums apkārt dzīvo cilvēki, kuriem ir īpaši jāpielāgojas vai īpaši jādomā, kā iekļauties redzīgo, dzirdīgo un staigājošo sabiedrībā, kā lietot infrastruktūru, kura radīta, formāli domājot par līdzcilvēkiem. Izstāde kā Zviedru institūta iniciēts projekts Latvijā aktualizē mūsu attieksmi un iekļaujošas sabiedrības aspektus.

Izstādes fotogrāfi ir Matīss Markovskis (Latvija), Markus Marketiks (Markus Marcetic, Zviedrija). Izstādes kuratore – Dr.art. Aija Freimane. Projekta “AccessAbility” pasaules tūres vadītāja – Silvija Augustinsone (Sylvia Augustinsson, Zviedrijas institūts Stokholmā). Izstāde izveidota ar Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības atbalstu. Ceļojošā izstāde deponēta no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Izstādes skatāmas bez maksas, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs. Izstādi var apmeklēt tikai vienatnē vai kopā ar savas mājsaimniecības locekļiem.

Izstādes rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.